Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma çamuru nihai bertarafı hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında İbrahim Şehit tarafından paylaşıldı.

 1. İbrahim Şehit

  İbrahim Şehit CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Çalıştığım tekstil firmasının arıtma tesisinden çıkan arıtma çamurlarını (Tehlikesiz) bir çimento fabrikasına verelim de enerji olarak geri kazanılsın dedik. Nerden dedim. Çimento fabrikası bizden istediği fiyat 235 TL/ton olarak bir fiyat verdi. Bu fiyatlar bu kadar yüksek mi? veya sizlerden verenler varsa fiyatları nelerdir bir fikir verebilirmisiniz?

  Saygılarımla
  Teşekkürler.
   
 2. Çağatay Çetinkaya

  Çağatay Çetinkaya CMNet Üyesi

 3. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Arıtma çamurunuz tehlikesiz ise neden bir çimento fabrikasına veya başka bir yere geri kazanıma veriyorsunuz ki? Bulunduğunuz ilde Çevre Hizmetleri Birliği varsa (biz oraya ton başına bir ücret ödeyerek veriyoruz) verebilirsiniz. Bunun için ekstra bir de nakliye ücreti çıkar size.Ama hesap yaptığınızda daha ucuza geldiğini göreceksiniz.
   
 4. İbrahim Şehit

  İbrahim Şehit CMNet Üyesi

  Hayri Bey,

  Geri kazanıma vermemizin amacı şirketimizin vizyonu gereği böyle düşünülüyor. Atığımız değerlensin ve çevreci olarak bir adım daha atmış olmak içindir.
  Teşekkürler.
   
 5. M. Hayri Cüneydi

  M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

  Mutlaka sizi anlıyorum ama siz de beni yanlış anlamayın.Devir hesap devri.Benim söylediğim de kanun dışı bir yöntem değil sonuçta.Ayrıca daha az maaliyetli.Eminim ki tüm işverenler kanun dahilinde olduğu sürece en maaliyetsiz yolu seçerler.Ben teşekkür ederim.
   
 6. Tuğba Cabi

  Tuğba Cabi CMNet Üyesi

  İbrahim Bey,
  Belediyelerin deponi sahalarına vermeniz en ekonomik yöntem.Çimento fabrikaları size bu konuda çok maliyetli olur.Verilen rakamlar da o yönde.
   
  Ati 54 bunu beğendi.
 7. bence de tehlikesiz atıksa eğer ben tuğba hanıma katılıyorum.belediyenin deponi alanına gönderilmesinde bir sakınca yoktur.keza şehirlerin atıksu arıtma tesislerinden cıkan atıklar (kaba ızgara,ince ızgara,arıtma camuru v.b) konteynırlarda biriktirilip belediye tarafından alınmakta.
   
 8. Asım Erdoğan

  Asım Erdoğan CMNet Üyesi

  Merhaba ibrahim bey,
  Ben ekolojik enerji çalışanı olarak bu konuda size yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum, tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bertarafını gercekleştiriyoruz, eğer çıkan çamur miktarlarını benimle paylaşırsanız daha az maaliyetli olma ihtimali var, numaram 0530 763 49 30 konu ile ilgili hertürlü sorunuzu benimle paylaşabilirsiniz,
  Saygılarımla.
   
 9. Atık çamuru hangi aşamalardan geçtikten sonra , yada biz hangi aşamaları izlersek bu çamuru en az maliyetle tesisten uzaklaştırabiliriz.Yardımcı olursanız sevinirim. Tuğba
   
 10. Asım Erdoğan

  Asım Erdoğan CMNet Üyesi

  Merhaba Tuğba Hnm,

  Eğer artıma tesisinize ek olarak bir çamur kurutma üniteniz var ise bu miktarı azaltacağından maaliyeti de düşürür,
  Ayrıca filtre ve preslerin randımanı da çok önemli, bu konuda daha detaylı bilgi verirseniz daha fazla yardımcı olabilirim.
  Hertürlü sorunuzu yanıtlamaya hazır olduğumu bildirir, şyş çalışmalar dilerim.

  Saygılarımla.
  Asım ERDOĞAN
  Atık Yönetimi Bölge Sorumlusu
  0530 763 49 30
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...