• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma çamuru taahütnamesi

folge

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
abc
Şöyle ki,
atıksu arıtma tesisi proje onay dosyası hazırlandığında bir çamur taahütnamesi de hazırlanıyor. Bu çamur taahütnamesinde arıtma tesisinden çıkan çamurlar analiz ettirildikten sonra eğer tehlikeli sınıfında çıkıyorsa zaten berteraf teseslerine gönderiliyor peki tehlikesiz olarak çıktığında ne şekilde uzaklaştırılması ve bertaraf edilmesi gerekiyor? Arıtma çamurları düzenli depolama tesislerine kabul edilmiyormuş...

Bir taahütname hazırlayacağım ama tehlikesiz durumunda ne şekilde uzaklaştırılacağını ve nasıl bertaraf edileceğini yazamadım...

Daha önce ilgili belediyelerin düzenli depolama sahalarına gönderileceğini yazmıştım ama bana bunun olmadığını açıklayan bir eksiklik listesi geldi ve düzeltmem gerekiyor.
NAsıl bir geçerli yöntem yazmalıyım ki onayı verecek kişi çamur taahütnamesini uygun bulup kabul etsin...????

Merhaba,
Düzenli depolama tesislerinin bir çoğu katı-sıvı madde oranı nedeni ile arıtma çamurlarını kabul etmiyor.
Analiz sonucu tehlikesiz atık niteliğinde çıkması durumunda tehlikesiz atık geri kazanım tesislerine gönderileceğini belirtebilirsiniz.
Fazla seçeneğiniz yok gibi zaten.