Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Aritma Çamuru

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

merhaba arkadaşlar;
    yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??

2. M. Hayri Cüneydi

M. Hayri Cüneydi CMNet Üyesi

Bizim tesiste Atık Çamur için yaptırılmış lab. sonuçlarına baktım da.Oradaki parametreler içinde yağ-gres bulamadım.Yapılan testlerin başlıkları ise şunlar:
    Arsenik,Baryum,Kadmiyum,Krom(Toplam),Bakır,Civa,Molibden,Nikel,Kurşun,Antimon,Selenyum,Çinko,Klorür,Florür,Sülfat,DOC,Toplam Çözünmüş Katı Madde(180 C),Fenol İndeksi,Toplam Organik Karbon,BTEX,PCBs(Toplam),Mineral Yağ ve Türleri,Kızdırma Kaybı, LOI (550 C),pH (25 C)

3. Erdem Akgül

Erdem Akgül CMNet Üyesi

hala yaptığım araştırmalarda henzü konuyla ilgili somut bir değere ulaşmış değilim.arıtma tesisinde çalışıp da çamurunda bu tür deneysel çalışma yapan arkadaşımız varsa rica etsem paylaşabilirler mi??benim yaptığım deneylede kapalı sera sisteminde kurutulan ve açık sistemde kurutulan çamur yağ-gres değerleri yarı yarıya ve 0.6 g/kg çamur ve 1.2 g/kg çamur...kapalı sitemde güneş enerjisiyle 70 dereceye kadar çıkıyor.sıcaklıktan dolayı organik kaybı yaşandığından dolayı olabilir diye düşünüyorum..

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları