• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Aritma Çamuru

Erdem Akgül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TARSUS BELEDİYESİ
merhaba arkadaşlar;
yapmış olduğum araştırmalarda arıtma çamuru yağ-gres içeriği ile ilgili herhangi bir sınır değere ulaşmadım.fikri olan var mı acaba??

Bizim tesiste Atık Çamur için yaptırılmış lab. sonuçlarına baktım da.Oradaki parametreler içinde yağ-gres bulamadım.Yapılan testlerin başlıkları ise şunlar:
Arsenik,Baryum,Kadmiyum,Krom(Toplam),Bakır,Civa,Molibden,Nikel,Kurşun,Antimon,Selenyum,Çinko,Klorür,Florür,Sülfat,DOC,Toplam Çözünmüş Katı Madde(180 C),Fenol İndeksi,Toplam Organik Karbon,BTEX,PCBs(Toplam),Mineral Yağ ve Türleri,Kızdırma Kaybı, LOI (550 C),pH (25 C)

hala yaptığım araştırmalarda henzü konuyla ilgili somut bir değere ulaşmış değilim.arıtma tesisinde çalışıp da çamurunda bu tür deneysel çalışma yapan arkadaşımız varsa rica etsem paylaşabilirler mi??benim yaptığım deneylede kapalı sera sisteminde kurutulan ve açık sistemde kurutulan çamur yağ-gres değerleri yarı yarıya ve 0.6 g/kg çamur ve 1.2 g/kg çamur...kapalı sitemde güneş enerjisiyle 70 dereceye kadar çıkıyor.sıcaklıktan dolayı organik kaybı yaşandığından dolayı olabilir diye düşünüyorum..