• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma çamurunda yapılan deneyler

Kezban Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ASTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Merhaba,arıtma çamurunda yapılan deneylerin yapılış yöntemleri hakkında paylaşımlarınızı rica ediyorum. Örn:Nem Tayini,katı madde içeriği vb... Teşekkür ederim.

Arıtma çamurlarının sınıfını belirlemek amacıyla çok sayıda parametre içeren analizler yapılmakta, bunlardan çoğu atomik absorbsiyon spektrometrisi ile yapılmaktadır (ağır metal gibi), bunun dışında nem, kuru madde tayini, nem (yaşlılık) oranı 103-105 derece ısıtılmış etüvde 1 saat bekletme sonrasında ağırlığı ölçülerek gerekli hesaplamalarla belirlenir.Genel olarak bu şekilde düşünüyorum.