• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Arıtma firması

Kayıt
13 Ocak 2012
Mesajlar
104
Beğeniler
5
#4
Kimyasal ve biyolojik arıtma tesisi.. Şöyle söyleyiyim bizim aslında arıtma tesisimiz yeni kuruldu ve iyi bir firma tarafından. Sadece diğer firmalardan bir konuda fikir almak istiyorum. Kimyasal terfi tankımıza gelen su çok yağlı ve bu yağı sudan ayıracak bir ünite gerekiyor. Yer sıkıntımız da olduğu için başka ne gibi fikirler sunulabilir diye danışmak istiyorum.
 

TecnoB

CMNet Üyesi
Kayıt
29 Ocak 2013
Mesajlar
79
Beğeniler
25
#9
Sorunun Yağ İse Çözüm Basit DAF Ünitesi yeterli gelecektir

Ayrıntılı bilgi ve Temin için Destek İstersenizde İletişime geçebilirsiniz

Kolay Gelsin...
 

DogaKan

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Kasım 2012
Mesajlar
7
Beğeniler
1
Şehir
İzmir, Aliağa
#10
Asidik cracking yöntemi uygulayarak biz fazla yağı tanktan uzaklaştırabiliyoruz. Ek bir üniteye gerek kalmadan fakat kuvvetli bir asit kullanmalısınız (HCL ve H2SO4) gibi ve sıyırıcı aparatı eklemeniz yeterli olacaktır.

Detay Arıtma tabiki :):) Bizzat cracking yöntemiyle arıtılabilirlik çalışmaları yapıyorum.

Detaylı bilgi için iletişim bilgilerimden bana ulaşabilirsiniz.
 

mtıngır

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Kasım 2012
Mesajlar
18
Beğeniler
0
#12
Arkadaşlar merhaba;
Çorlu bölgesinde danışmanlığını yaptığım bir işletmenin endüstriyel nitelikli atıksuları kocaelindeki mass arıtma tesisine vidanjör ile gönderilmekteydi. Fakat il müdürlüğü uygunluk dilekçemize evsel ve endüstriyel nitelikli atıksuların ilimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve çevre izni bulunan bir atıksu alt yapı yönetimi ile sözleşme imzalanması gerektiği ile ilgili eksiklik geldi. Bu eksikliğin yasal dayanağı ne olabilir. daha önce böyle bir sorun ile karşılaşan oldu mu?
 

SenayKS

CMNet Üyesi
Kayıt
18 Kasım 2010
Mesajlar
196
Beğeniler
174
Şehir
Türkiye
#14
@mtıngır Tekirdağ İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü bu konuda Bakanlıktan görüş yazısı almışlar. Antalyadaki eğitimde de aynı konu konuşuldu, Bakanlık yetkilileri il dışına atıksu taşımanın uygun ve uygulanabilir bulunmadığını belirttiler.