• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma kekini alan firmalar var mı?

Nuri Ünal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gölpazarı Belediyesi
Arıtma Kekini Alan Firmalar Varmı Bu Konuda Bilgisi Olan Varsa Yardım Edebilirmi Teşekkrüler

Çamur tehlikesiz ise Katı Atık Depolama Tesisleri kabul edecektir. Tehlikesiz olduğunu belirten bir rapor isteyebilirler.
Çamurun su içeriği %65'in altında olduğu için depolanması uygun. Bertaraf için en ekonomik yol depolama tesisi olacağı kanaatindeyim.

Tehlikesiz atık geri kazanım lisansına sahip olan firmalar atığınızı kabul edeceklerdir.
Kocaeli'de faaliyet gösteren RDF firmasının tehlikeli ve tehlikesiz atıkların bertarafı ile ilgili lisansı olduğunu biliyorum.
İletişime geçebilirsiniz.

@blade-18

Çamurunuzla ilgili Bakanlık tarafından akredite olmuş bir laboratuarda Ek2 analizini yaptırır ve çıkan sonuca göre çok daha uygun fiyata düzenli depolamaya gönderebilirsiniz diye düşünüyorum.

Testin maliyetinden emin olmasam da 2200 TL + KDV civarında diye biliyorum. Bertaraf fiyatları 300 TL/Ton ile miktara bağlı olarak daha düşük fiyatlara gönderilebiliyor. Düzenli depolama tesislerinde ise 240 TL/Ton ile 120 TL/Ton arasında değişkenlik gösterebiliyor.

Atığınızın miktarına göre testi yaptırmadan da bir bertaraf tesisine gönderebilirsiniz. Ancak tonajınız yüksek olduğu taktirde ufak fiyat farkları maliyetlerinizi ciddi oranda etkileyecektir diye düşünüyorum.

Gerekirse konuyla ilgili olarak size yardımcı olabilirim.

Saygılarımla

Atık depolama alanına kabul edilen atık ücretlerinin daha düşük olduğunu biliyorum.
Tabi analiz yapılmak şartı ile.

Ekli dosyalar

• KATI ATIK HİZMETLERİ.docx
    14.4 KB · Görüntüleme: 98
@Oğuz DEDEHAYIR

Oğuz bey bizim arıtma çamurumuzun tonajı yüksek en düşük maliyetle bertarafını yapmak istiyoruz yardımcı olursanız sevinirim

@blade-18

Merhaba,

Sizlere yardımcıyı olmayı ben de çok isterim.

Yarın ve Cuma günü IWES fuarında olacağım. Eğer vaktiniz olursa standımızda da konuyu görüşebiliriz. Eğer gelme imkanınız olmazsa 0 530 641 42 66 numaralı telefondan ya da oguzdedehayir@sureko.com adresinde bana dilediğiniz aman ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla

arkadaşlar merhaba;
arıtma çamuru için filtre presi neye göre seçmem gerekiyor, hangi kriterlere göre?
ayrıca pilot bir filtre pres ile deneme yaptık ve çıkan çamuru numunesinin analize gönderdim
,filtre presten sonra kuru madde oranı %30 a yaklaşırsa ve tehlikeli olursa nasıl bertaraf etmem gerekecek,
yardımcı olursanız çok sevinirim.
şimdiden teşekkürler