Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Arıtma onayı süresi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında sedeff tarafından paylaşıldı.

 1. sedeff

  sedeff CMNet Üyesi

  onaylanan Atıksu arıtma tesis projesinin yapılma süresi hakkında bilginiz var mı
   
 2. Yalçın Kılıç

  Yalçın Kılıç CMNet Üyesi

  Onaylı proje ihale edilip imzalanan sözleşme tarihinden itibaren; Arıtma Tesisinin büyüklüğüne bağlı olarak yapım süresinde değişme olabilir. ama Genelde İller Bankası onaylı bir projede 1 yıl inşaat 1 yıl ise işletme olmak üzere toplamda 2 yıl gibi bir süre gözetiliyor. Küçük arıtma tesislerinde inşaat süresi 6 ay olarak da verilebiliyor.
   
  umitboz ve sedeff bunu beğendi.
 3. sedeff

  sedeff CMNet Üyesi

  Teşekkür ediyorum bunu belli eden bir yazı var mı peki yada işletmem onaylı proje için beklemek istiyor ne yapmam gerekiyor?
   
 4. Yalçın Kılıç

  Yalçın Kılıç CMNet Üyesi

  Arıtma Tesislerinin Yapım süreleri yüklenici firmayla yapılacak sözleşmede idarenin uygun gördüğü yapım süresine göre belirlenir. Bu da dediğim gibi tesisin büyüklüğüne göre 6 ay ile 1 yıl gibi süreler verilir. Ama işletme anlamında yine idarenin öngöreceği şekilde en az 3 ay ama standart olarak 1 yıl gibi bir süre verilir. İşletme süreleri arıtma tesisi Belediyeye devrolduktan sonra 49 yıllığına varana kadar dahi işletme kiralaması yapılabilir.
   
  umitboz bunu beğendi.
 5. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  iller bankası prosedürü ile çevre izin lisans prosedürü biraz farklı çevre şehriciliğin verdiği AAT 2014/7 genelgesi gereği onay.

  İller bankası ise yükleniciye işin tipine göre termin planı hazırlatır bu süreçte hazırlaymazsanız cezalı duruma düşersiniz.

  burada aat yi yapmak için beli bir zaman prosedürü yok bildiğime göre fakat izin lisanstan dolayı deşarj varsa zaten ceza kesilebilir.

  yani burada ki zaman "en kısa zaman" il çevre şehiriclik te size şu tarihe kadar yapın diyebilir.
   
  sedeff, Diğdem KARLUK ve Ş.AKGÜL bunu beğendi.
 6. Yalçın Kılıç

  Yalçın Kılıç CMNet Üyesi

  Arkadaş hepaistos un dediği doğru ben biraz yanlış anlamışım soruyu :) ama İller bankası yönünden doğru söylediklerim.
  Bakanlık tarafından ise belirlenen İş termin planı ile tesisleri inşaa etmek gerekiyor. işletmenizin insiyatifinde değil :))
   
 7. sedeff

  sedeff CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim hepaistos ve yatıganlı yardımlarınız için.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...