• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma tesisi işletirken kullanılacak formlar

Çiğdem Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba arkadaşlar;
Kentsel atıksu arıtma tesislerini işletirken gerek saha kontrolleri gerekse laboratuar çalışmaları sırasında kullanılacak formlar hazırlamaya çalışıyorum. Yalnız biraz yardıma ihtiyacım var. Personelin işini kolaylaştırmak adına tek bir form hazırlamak istiyorum ve bu formda yer alacak parametreleri belirledim. Sizin de fikirlerinizi almak istiyorum. Gereksiz parametreler varsa iletir misiniz? Bilgi kalabalıklığı yapmayayım. Ekipmanların kontrolü, saha güvenliği-tesis temizliği ile ilgili başka bir form hazırladım. Bu form sadece analizlerden oluşacak. Ayrıca hangi parametrelere hangi ünitelerde bakmam daha faydalı olur? Arıtma tesisimizde kabaca terfi havuzları, kaba ve ince ızgaralar, havalı kum ve yağ tutucular, debimetre havuzu, anaerobik havuzlar, aerobik havuzlar, çökeltim havuzları, çamur havuzları, çamur susuzlaştırma-dekantörler, çıkış debimetre havuzu bulunmakta. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1

tarih

2

saat

3

hava durumu

4

hava sıcaklığı

5

atıksu sıcaklığı

6

debi

7

ph

8

akm

9

boi

10

koi

11

çözünmüş oksijen

12

çamur hacim indeksi (svı)

13

toplam çözünmüş katı madde

14

mlss

15

iletkenlik

16

toplam katı madde

17

toplam uçucu katı madde

18

uçucu katı madde

19

toplam azot

20

toplam kjeldahl azotu

21

amonyum

22

nitrat

23

toplam fosfor

24

alkalinite

25

sülfat

26

yağ*gres

27

imhoff kontrol

28

kek kuruluğu

29

elektrik sarfiyatı kw/gün

30

elektrik sarfiyatı kw/m3

31

geri devir oranı

32

geri devir debisi

33

havalandırma bekletme süresi

34

çamur yaşı

35

F/M

36

çökeltme bekleme süresi

37

çekilen fazla çamur

38

çekilen çamur keki

39

poli sarfiyatı

40

ızgara atığı

41

kum atığı

42

yağ atığı
[TBODY] [/TBODY]

Merhaba Arkadaşlar;

Sorduğum soruya kendim cevap veriyorum azim güzel bir şey. Sonunda formları bitirdim. belki işinize yarar diye burada da paylaşıyorum. daha iyi formlar elde edebilmek için önerileriniz varsa alabilirim :)

Ekli dosyalar

• 1.EKİPMAN YAĞLAMA FORMU.xlsx
    9.9 KB · Görüntüleme: 546
  • 2.ARIZA BİLDİRİM FORMU.xlsx
    10.7 KB · Görüntüleme: 436
  • 3.AKM ANALİZ FORMU.xlsx
    11.1 KB · Görüntüleme: 430
  • 4.DEBİ-SICAKLIK-PH-ÇÖZÜNMÜŞ OKSİJEN-İLETKENLİK ÖLÇÜM FORMU.xlsx
    13.4 KB · Görüntüleme: 424
  • 5.KİRLİLİK PARAMETRELERİ ANALİZ FORMU.xlsx
    14.2 KB · Görüntüleme: 426
  • 6.LABORATUAR DENEY SONUÇLARI FORMU.xlsx
    21.1 KB · Görüntüleme: 449
  • 7. AYLIK PROSES VERİLERİ.xlsx
    12 KB · Görüntüleme: 472
  • 8.İŞLETME KONTROL FORMU.xlsx
    13.9 KB · Görüntüleme: 569
  • 9.PROSES GÖZLEM RAPORU.xlsx
    9.9 KB · Görüntüleme: 514
  • 10.YILLIK KONTROL FORMU.xlsx
    9.7 KB · Görüntüleme: 413
  • 11.ATIK SINIFLARI GEÇİCİ DEPOLAMA VE BERTARAF YERİ FORMU.xls
    35.5 KB · Görüntüleme: 410
  • 12.GÜNLÜK-AYLIK-YILLIK BAKIM ÇİZELGELERİ.xls
    56 KB · Görüntüleme: 531
güzel paylaşım elleriniz dert görmesin, şimdilik işime yaramayacak ama al beni kenarda durayım diyorlar, aldım gitti :harika:

Formlar ve çizelgeler gerçekten emek verilerek yapılmış . Emeğiniz için teşekkür ederim.
Ek olarak aylık ya da haftalık çizelgeye elektrik endeks değerleri eklenmesi daha iyi olur . Kompanzasyon sisteminin kontrolüde çok önemlidir.Ekte gönderdiğim excel dosyasında basit bir formülasyon var isterseniz ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• endeksbasit.xlsx
    11.4 KB · Görüntüleme: 309