• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Arıtma tesisi olduğuna dair belge (TEDAŞ Abonelik için)

Kayıt
3 Aralık 2010
Mesajlar
193
Beğeniler
95
Şehir
Karşıyaka,İzmir
#1
Bir siteye ait arıtma tesisinin elektrik aboneliği için TEDAŞ tarafından,Bakanlıktan alınmış arıtma tesisi olduğuna dair belge istenmektedir.Arıtma tesisinin proje onayı bulunmaktadır.İnşaat ve tesisat montajı tamamlanmıştır.Çevre müdürlüğü vaziyet planı,iş akım şeması,arıtma tesisi projesinin yanı sıra çevre izninin de olması gerektiğini söylüyor.Benim bildiğim kadarı ile arıtma tesisi teşviklerinin ödenmesi için deşarj konulu çevre izninin olması gerekiyor.Daha elektrik bağlantısı yapılmadan izin nasıl isteniyor anlamıyorum.Benzer durumla karşılaşan arkadaşlar bilgi verebilirseniz sevinirim.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#2
Teşvik sadece 1 önceki yıl için alınabiliyor.O yüzden arıtma tesisi belgesini şuan için almanız bence önemli değil.Anladığım kadarıyla tesisi henüz faaliyete başlamadı.Öncelikle elektrik abonenizi alın.sonra çevre izninizi sonra arıtma tesisi belgenizi alarak arıtma tarifesine geçersiniz.Ondan sonra 5 yıllık geri ödeme belgenizi alarak 2013 nisan ayı sonunda kadar teşvik için başvuru yaparsınız.
 
Kayıt
3 Aralık 2010
Mesajlar
193
Beğeniler
95
Şehir
Karşıyaka,İzmir
#3
Cevabınız için teşekkürler.Amacımız şu anda teşvik almak değil .TEDAŞ arıtma tesisinin elektrik aboneliği için arıtma tesisi belgesi istiyor.Çevre müdürlüğü de arıtma belgesi için tesisi çalıştırmanız ve çevre izni almanız gerekli diyor.Biri belge olmadan abonelik yapmam diyor,öteki izin olmadan belge vermem diyor.Muhtemelen ayrı abonelik yapmadan tesisi çalıştıracağız.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#4
Özelleştikten sonra durum böyle oldu sanırım.Size normal sanayi elektrik tarifesinden abone yapması lazım.Kolay gelsin.
 
Kayıt
23 Mayıs 2011
Mesajlar
178
Beğeniler
95
Şehir
MUĞLA
#5
Aydemdeki personelin bilgisizliğinden kaynaklı sanırım. Elektrik bağlantısı yapılır şantiye, mesken vs.

İndirim iki şekilde: arıtma tesisi belgelendirilerek elektrik tarifesi arıtma tesisi tarifesine geçirilir ve indirimli kullanılır. Diğeri de geri ödeme yine arıtma tesisi belgelendirilir, geri ödeme belgesi alınır bir önceki yılın maliyetinden geri ödeme yapılır.

Aydem e ne arıtmadan.. o bizim işimiz...elektriği bağlasın soruşturmak onun işi değil...
 

aavildan

CMNet Üyesi
Kayıt
27 Nisan 2009
Mesajlar
23
Beğeniler
6
Şehir
bursa
#6
merhaba...
atıksu arıtma tesislerinin yapı kullanma izin belgesi alması gerekmekte midir? arıtma tesisinin bulunduğu ilçe belediye olması gerektiğini söylüyor, başka kaynaklar da gerekmediğini bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...
 

aavildan

CMNet Üyesi
Kayıt
27 Nisan 2009
Mesajlar
23
Beğeniler
6
Şehir
bursa
#8
ben de ilk defa duydum ve merak ettim.
ÇED halkın katılımın toplantısında komisyon üyelerinden biri (yani ilgili belediyeden gelen komisyon üyesi) tesisimizin arıtma tesisinin yapı kullanma izin belgesi olmadığını söyleyip istedi de...