• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma tesisi projesini kimler yapabilir?

Merve Ö.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
arkadaşlar merhaba.ben bir firmada çalışmaktayım ve tek çevre mühendisi benim ve müdürüm benden atıksu arıtma tesisi kurulumu hakkında çalışmalara başla dedi fakat ben arkadaşlarımdan duydum, eğer bir arıtma tesisi projesinde 5 tane imzan yoksa yapamazsın dedı. bu dogrumudur yani çevre mühendisi olmam aat yapabilmem için yeterli değil mi? Bu aat site, villa tarzı yerler için

AAT yapıldıktan sonra deşarjınız nereye olacak ? Alıcı ortama mı kanalizasyona mı ? önce bunu bilin . Eğer deşarj edeceğiniz yer alıcı ortam ise Çevre ve Şehriclik müdürlüğü ile muhattap olacaksınız, kanalizasyon ise belediye ile muhattap olacaksınız. İkisi de sizden Proje Onay Dosyası isteyecektir. Tabi bu proje onay dosyasının hazırlanmasının usul ve esasları vardır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2014/7 genelgesi var. Belediyelerde bu genelgeye sadık kalabiliyor. Genelgeyi sana ekte gönderecem.

Ekli dosyalar

• 2014_07aritmaDerinDenizDesarjTesisiOnayiGenelge.pdf
    370.1 KB · Görüntüleme: 22
Sulamada kullanman için ; gerekli dezenfeksiyon ünitelerini kurman ve sulamada kullanmak için gerekli parametreleri çıkış suyunda alacağın akredite bir raporla çevre ve şehircilik müdürlüğüne başvurman gerekiyor . Ya da belediyelere müracaat edersen yardımcı olurlar .