• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma tesisi tasarımı için program önerileri

ÖZ_ALTIN

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar arıtma tesisi tasarımında kullanılan önerebileceğiniz hesap programları var mı? Hesapları excel de mi yapmak daha kolay olur yoksa lisanslı program kullanmak mı?

İyi ki kullanmamışsınız Fatih Bey. Ben baktım programa. Program biraz karışık. Yani standartlar hakkında bilgi yok. Formülasyon hakkında fazla detaya girilmemiş. Demo olduğu içindir herhalde. Türkçe bir program olsa ve formülasyon hakkında yani her sonucun nereden bulunduğunu bilsek iyi olurdu. Bildiğim kadarıyla atık su arıtıma tesisi tasarımı ya da hesaplamaları konusunda Türkçe bir program yok. Tüm prosesleri içeren bir program olsa çok iyi olurdu. Gerçi excel de hesaplamalar yapılır ancak hazır excel tablosu olsa veya hazır program olsa hesaplamalar daha kısa sürede yapılır. Ben arıtma tesisi tasarımı yapıyorum şuan. Ancak bende excel de yapılmış hesap programı ya da hazır program ol madığı için hesap makinesi kullanarak elle yapmaya çalışıyorum. Çok fazla zaman harcamak istemiyorum hesap işleri ile. Bana bu konuda yardım edebilirseniz çok iyi olur.Veya yardımedebilecek arkadaşlar varsa ... Excel hesap tablosu olabilir, hazır hesap programları olabilir. Hesaplamalarda hata varsa kontrol denetimi yapabilecek programlar çok işime yarar aslında. Şimdiden teşekkürler .

benim de arıtma tesisi tasarımı ile ilgili hesap tablolarına ihtiyacım var. Organize sanayi tesisi yapacağız. ATV 126 standartına göre. yardımcı olabiliecek arakadaşilar varsa çok sevinirim.

fiyatını göremedim ve nerden alacağımı bilemedim. fiyat hakkında yaklaşık bir şey söyleyebilirmisiniz. Ben otomatik program hiç kullanmadım. bunlar her türlü atıksu için uygulanabilinir mi? örneğin karışık endüstri atıksuları için işime yarar mı?

Arkadaşım program 3,000,00 avra ayrıca bu tek lisans için geçerli olanı eğer update yani sürüm yükseltme güncelleme istersen onun fiyatıda 900 avro toplam 3,900,00 avrodur.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Kaynak link yukarıdadır. (Ben bu akıllı telefonlara alışamadım )

Bu linkte de demo versiyonlarını indirebilirsiniz. Şöyle bir durumda var bu program modül sistemine sahip olan bir program her modülünde ayrı bir fiyatı var birde ülkeler için ek modül yapmışlar .

Arkadaşım bu bir şakaydı diyorsun .Bu konu daha önce forumda çok kez konuşuldu ayrıca ben senin şaka yaptığını nasıl anlayabilirim onu bir anlatsanda anlasam. Buradaki ciddiyet bir forum diyaloğu ciddiyetidir.

koskocaman :D koymuşum onu da mı görmediniz? neyse. forum diyaloğu ciddiyeti derken?
forum diyaloğu ciddiyetinin kendisi bile çok komik

Arıtma tesisi hesaplarını excelde yapan var mı? Excel hesap programı paylaşılırsa iyi olur. Hesap makinesi ile de yapılır ama uygun değerler arasında seçim yapmak için hesaplamaların tekrarlanması gerekiyor. Bu da çok zaman alır bence

Arkadaşlar;
ATP1.2 to AutoCAD Programı. Arıtma Tesisi Tasarımı , Proses Hesaplarını, Keşfini, Maliyetini (İnşaat.Mekanik.Borulama.Elektrik.Enstrumantasyon) çıkarıp vede AutoCad'e otomatik çizim yapabilen bir programdır.
Çevre Mühendislerine yardımcı olacağını umuyorum.Tamamiyle Türk yazılımı olan bu programı incelemenizi ve değerli düşüncelerinizi öğrenmeyi çok isteriz.
Demo ve Tam Sürüm programları indirebileceğiniz web adresimiz;

Saygılarımızla.
upload_2016-3-10_14-13-5.png

HMG TEKNOLOJİK YAZILIM GROUP
Hasan Görkey
İnş.Müh/Civil Eng.
Gsm : 0 532 2682323
Email : info@atptoautocad.com
Email : hgky@hotmail.com
Web :

Ekli dosyalar

• Atp1.2 to AutoCAD.rar
    4.7 MB · Görüntüleme: 309