• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Arıtma tesisinde karbon ayak izi

Görkem ÖZÇELİK

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
YILPORT KONTEYNER TERMİNALİ VE LİMAN İŞL. A.Ş.
Arıtma Tesisinde Karbon Ayak İzi konusunda yardım edebilecek kimse var mı veya nasıl hesaplayabileceğim konusunda yardım edebilecek kimse var mı

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
böyle sitelerken kişi bazlı hesaplanabilir.
Ama daha geniş kapsamlı bir çalışma istiyorsan yök'ün tez merkezinde farklı yerli ve yabancı çalışmalar mevcut

karbon ayak izi hesaplama işleri için seni bir dostuma yönlendirebilirim. daha önce havalimanı projeleri için karbon ayak izi hesaplamışlıkları var. bence sana yardımcı olurlar. çev-ka danışmanlık okay kayahanlı ankara firması.

Untitled.png

Untitled1.png

Untitled2.png

Burda dikkat etmen gereken deşarjınızdan akredite lab a yaptırdığınız numunelerle kirlilik yükünü teyit ettirmen. Ben TOWi - Si değerini bu analiz değerinden analiz yaptırdığımız dönem ile arasında debi miktarıyla ağırlıklı ort alarak yükü hesaplıyorum. Bulduğunuz ağırlıklı ortalamayı yıllık faturanızda yazan deşarj miktarıyla çarpın. Böylece su faturasıda senin değerini destekliyor. Diğer faktörler zaten yukarıda yazıyor.

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    27 KB · Görüntüleme: 27
  • Untitled1.png
    Untitled1.png
    29.1 KB · Görüntüleme: 27
İklim değişikliği paneli var bu salınımları kontrol eden IPCC olarak geçer. Raporlama yaparken onların sitesinden alınan değerlerdir bu değerler.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden de ulaşabilirisin.