• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Asbest atiklari envanter analizi ve denetimi eğitimi

efeakcelik

Kayıtlı Kullanıcı
Eğitimin AdıASBEST ATIKLARI ENVANTER ANALİZİ VE DENETİMİ EĞİTİMİ
Eğitimin Verileceği Tarih27 Nisan 2016, 10.00 - 17.00
Eğitimin Verileceği YerTMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
Eğitim Salonu
İstiklal Cd. Koçtuğ İşhanı No:178 K:2 D:2 Tünel Beyoğlu
Katılımcı Sayısı25 Kişi
Eğitmen BilgileriSercan Uçak
Çevre Mühendisi
Asbest Söküm Uzmanı
Eğitim ProgramıAsbest, civa, asit vb. tehlikeli maddelerin, 18.03.2004 tarih ve 25406 sayılı 25406 sayılı resmi gazetede yayınlanan "Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" ne göre kontrollü olarak ortamdan uzaklaştırılması yasal zorunluluk haline getirilmiştir. Aynı yönetmeliğin 18. Maddesi gereğince de yıkım çalışmalarına başlamadan önce; yıkımı gerçekleştirecek kişi, kuruluş ve firmalar ilgili belediyelerden izin almak zorundadır.
İlçe belediyeleri tarafından verilmekte olan "yıkım faaliyetleri için izin belgesi" öncesinde; kişi, kuruluş ve firmaların atık yönetim planı hazırlaması, tehlikeli ve tehlikesiz maddelerin yıkım öncesinde kontrollü olarak ortamdan uzaklaştırılması konularında belediye meclis kararıyla Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlükleri tarafından denetim yapılarak yıkım için çevre görüşü verilmeye başlanmıştır.
Bu kapsamda "kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları" ndan olan odamız tarafından, eğitim vermede yetkili olan asbest söküm uzmanı ile birlikte aşağıda verilen eğitim konu başlıklarında eğitim düzenlenecektir.
Sıra NoEğitim Konu Başlıkları
1Asbestin Tanımı, Türleri, Karşılaşılan Malzeme ve İşler
2 Asbest ve İnsan Sağlığı
3"Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" ve Asbestle Çalışmalarda Sağlık Ve Güvenlik Önlemleri Hakkında Yönetmelik
4Asbest İçeren Ürün ve Atık Envanteri Bilgisi
5Asbest Numune Alma Temel Prensipleri
6Asbest Numune Analiz Temel Prensipleri
7Asbest Atıklarının Toplanması, Taşınması, Depolanması ve Atıkların Bertarafı
8Asbest Envanter Raporu Doğrulama İşlemleri
[TBODY] [/TBODY]
Eğitim Ücreti150 TL
KATILIMDA ARANACAK ŞARTLARBir Ön Şart Aranmamaktadır.
Eğitim Ücretine Dâhil olanlar:Başarı Belgesi
Eğitim Notları
Kayıt Bilgileri26 Nisan 2016
Ön kayıtlarınızı egitimist@cmo.org.tr adresine ad, soyadı, iletişim bilgilerinizi, eğitimin adını belirterek yapabilirsiniz. (başvuru e-postalarına onaylama mesajları gönderilecektir.)
Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileriAd Soyadı: Tarkan KILIC
Tel: 0212 245 89 15https://www.cevremuhendisleri.net/resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png0212 245 89 15 / 16 0530 641 68 73
E-posta: egitimist@cmo.org.tr

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
[TBODY] [/TBODY]