• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Asfalt plent tesisi için eayp

dilek doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
y.ç
Arkadaşlar merhabalar,

Asfalt plent tesisim için iş akımında toz tankı bulunmaktadır ve il müdürlüğü bu tozun atık kodunu planda istiyor. Ancak hangi atık kodunu ve miktar olarak ne yazmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz?

dilek doğanÜstadım Merhaba,

Asfalt üretim tesislerinde üretilen ham madde içerisinde agrega, bitüm ve filler (taş tozu) malzemesi kullanılmaktadır. Agrega drayerde ısıtılırken oluşan tozlar vantilatörle çekilerek filtreden geçirilip, burada tutulan tozlar filler malzemesi olarak kullanılmak üzere filler silosuna aktarılmaktadır. Bazı asfalt üretim tesisleri bu tozları tekrar sistemde kullanmaktadır. Sistemde kullanılamayan atık tozlar için Atık Yönetimi Yönetmeliği kapsamında en uygun kod 10 01 01 "(10 01 04’ün altındaki kazan tozu hariç) dip külü, cüruf ve kazan tozu" olabilir. Yine de il çevre müdürlüğüne veya lisanslı firma ile görüşerek uygun atık kodu belirlenmesinde fikir alınabilir.