• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj beyanı

timur01

Kayıtlı Kullanıcı
ek5D PİYASAYA SÜRÜLEN AMBALAJLARIN TEMİN EDİLDİĞİ YERLERE AİT BİLGİLER kısmında yurt dışından almış olduğumuz ambalaj miktarını nasıl beyan edecegiz. bu kısımdan yurtdışından alınan firma bilgileri bulunmuyor. yardımcı olursanız sevinirim

Şu ana kadar hiç excel girişi olmadı ki oraya o butonu süs diye koymuşlar sanırım. GEçen dediğim gibi size bu beynalarıda yıllık vermek gerekli ek-4 ek-5 gibi

@Erol Dlklnc
Dediğine katılıyorum ama zor gibi görünüyor. Sistem tam olarak oturmuş bile değil. Yıllık yapmamız bizim için daha avantajlı olur. Zaten atık ambalajda ben excel tablosu oluşturdum ayrı olarak orayada giriş çıkış yapıyorum. Sistem bu belli olmaz.

arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak şimdi danışmanlığını yaptığım bir firma var plastik üretiyor (hortum,belirli çaplarda boru üretiyor.) prosesden çıkan ürünleri enson streç filme sarıyorlar. bu durumda biz tedarikçi oluyoruz değil mi? ben bu firmanın ambalaj atık beyanını nasıl yapıcam :/

kullanıcı adı ve şifre için piyasaya süren adına dilekçe vermiştim kullanıcı adı ve şifre gelince beyan yapıcam inş. işte yeni olunca tedarikçimiyiz piyasaya süren mi ayrımını bile yapamıyorum çok teşekkür ederim erol bey

@Erol Dlklnc
evet tehlikesiz atıklar için excel tablosunda ayrı tutuyorum. Çünkü hem ambalaj atığı hem de tehlikesiz atık aldığımız için dengelemek zorundayım.

arkadaşlar geridönüşüm firmasında eski presimiz var yenisini almak istiyoruz bunun için destek alabilecegimiz kuruluş veya destek saglayan firma varmı bir bilginiz varmı.cevabınızı bekliyorum

@birgulcom
Örnek vereyim.mesela ocak ayinda stogunuz pp olarak 10 ton. Subat ayinda gelen malzeme 20 ton pp ve satisiniz yok ve fire ise 0 diyelim.subat ayi icin stok miktari 20+10=30 tondur.siz bir sonraki ayin stogunu hesaplarken var ise gecen ayin stogunu gelen atigin ustune katarak yapacaksiniz

@mstf_yldzbş Bende doğrulama işlemine giremedim daha doğrusu Tat dan başka bir tat 'a artık satış yokmuş bakanlığın izni ile olacakmış.Ama sonuçta Biz 2015 yılında bu satışları gerçekleştirdik.GDT Firmasına gönderdim fakat Tat'da doğrulama yapamadım.Hülya hanım 7-C doğrulamalarının 2016 yılı itibariyle geçerli olduğunu söyledi bana o yüzden doğrulama yapmadım.

@Seval Çevre
merhaba seval hanım
ben şimdi giriş yaptım tarayıcıyı değiştirdim oldu.ama dediğiniz gibi tat dan tat a cıkış yapamıyorum.hatta 2015 yılına ait bildirimlerde 10,11,12 ayları fatura taramadan GDT göndermiyo bile bende tarattım gönderdim ama kimse ek-8b ye giriş yapamadıgından çıkışları göremiyor

[@mstf_yldzbş ben 7-C doğrulamarına yaptım gdt ye gönderdim onayladı.tat'a gönderemedim o kapalı çünkü.Biz hem tat hem gdt yiz kendimizin 7-c sini onaylayınca 8-b de göründü onlarıda onayladım.Fakat diğerlerini beklemedim ben hülya hanım doğrulama işlemine gerek yok deyince bildirimi onaylayıp gönderdim.

@Seval Çevre
seval hanım bizde hem tat hemde gdt yiz ama bizde ek-8b hata veriyor hiç bi şekilde giremedim siz hangi dogrulama işlemini beklemeyip gönderdiniz.GDT onaylamasını beklemeden göndersek sıkıntı olur mu acaba

7-c de kendi gdt mize çıkış yaptıklarımızı doğruladım 8-b'ye düştü onayladım.Diğer gdt ye de yolladım ama 2 hafta oldu onaylamadı.Tat'a gönderemiyoruz zaten,onları doldurdum gönderemedim.Hülya hanıma Tat 'dan Tat'a 2015 yılında satış yaptığımızı doğrulama işlemlerinde onlara gönderemediklerimi söyledim.O da bana 2015 yılı için doğrulama yapmana gerek yok.2016 yılı itibariyle doğrulama yapacağımızı söyledi.O yüzden diğer doğrulamayı beklemeden gönderdim.