• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir;

BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve yalnızca "Atık Ambalaj Sistemi " için kullanıcı adı ve şifre alarak bu uygulama girişini yapabilirsiniz. Çevre Bilgi Sisteminde kullanıcı adı olsa da Atık Ambalaj Sistemi için ayrı şifre alınmalıdır.

FİRMA İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ:
Atık Ambalaj sistemi kayıtlı kullanıcınız bulunmuyorsa, çevre il müdürlüğüne doğrudan müracaat ederek kullanıcı kodu ve şifresi alabilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

sedat bey
Bergama belediyesi için kod ve şifre almak için aşağıdaki işlermleri yaptım

kayıt başlangıca tıkladım
belediye sadece atık ambalaj ve belediye atıkları uugalamalaı için) işratladım
belediye listesinden belediye bergama yazdım belediye ismi çıktı ve kaydı seçmek için tıkladım kayıt formu çıktı oradan ileri botunun bastım uygulamalar çıkıyor kayıt et ediyorum. Yazı çıkıyor diyorki tesis uygulama kayıt hatası

atık ambalaj sisteminde veri girmeye çalışıyorum ama 2 haftadır 'sistem yükleniyor lütfen bekleyeniz...' diyor. Benden başka bu problemle karşılaşan var mı ve bu problemi nasıl aşıcaz?

@Merve Bük

Kullanıcı adınızı ve hangı ay ya da yıl ıcın verı gırmeye calıstıgınızı soyleyebılır mısınız?
Sorun programın genelınde olmayabılır.

atık ambalaj sisteminde 7B girişlerinde ay seçimi yapıp tıkladığımda
Unable to cast object of type 'AtikAmbalajCOM.TypeDS.DSAktarmaMerkezi' to type 'AtikAmbalajCOM.TypeDS.DSGetirmeMerkezi'. hata sayfası uyarısını veriyor

yardımcı olabilir misiniz?

Serdar Bey daha önceden alınmış olan kullanıcı adı şifre bilgilerini edinmek istiyorum. GFB alınması için ayrı olarak mı başvurulması gerekiyor.

Ambalaj Üreticisi bir firmanın çevre danışmanıyız. Ürettiğimiz ambalajları Piyasaya Süren Firmaya gönderirken biz de başka bir ambalaj kullanıyoruz sonuçta. Bu durumda hem Ambalaj Üreticisi hem de Piyasaya süren olup iki tane mi kod-şifre almamız gerekecek ?

@rudvan
Hayır. Siz hem piyasaya süren hem de ambalaj üreticisi konumunda olursanız; tek kod- şifre başvurusu yapabilirsiniz. Bu başvuru esnasında dilekçenize hem PS hemde AÜ olduğunuzu belirtmelisiniz. Sisteme giriş yaptığınızda bildirim doldur sekmesinin altında hem PS hemde AÜ olarak iki ayrı sekme görebilirsiniz.

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım çamaşırhane, yıkadığı ürünleri ambalajlayarak müşteriye teslim ediyor. bu durumda ambalaj atığı piyasaya süren konumunda oluyor. ambalaj atığı piyasaya süren kullanıcı kodu ve şifre için il müdürlüğüne dilekçe ile başvuruda bulunduk lakin bir cevap gelmedi. şimdi il müdürlüğünün web sitesinde ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET STANDARTLARI adlı bir dosya buldum orada Ambalaj üretici ve /veya piyasaya süren firma kodu ve şifre verilmesi adıyla istenen evraklar
1. Dilekçe,
2. Kapasite raporu,
3. Fatura Bilgi Formu,
4. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Banka Hesap Numarasına Piyasaya süren kod şifre bedeli yatırıldığına dair dekont / alındı belgesi örneği,
5. İşletmenin faaliyete geçtiği tarihi belirtir resmi belge
acaba başvuruyu bu şekilde mi yapmamız gerekiyor

B-2) BİR ÖNCEKİ YIL PİYASAYA SÜRÜLEN VE GERİ KAZANIM/BERTARAFI BU YÖNETMELİK KAPSAMI DIŞINDA YAPILACAK AMBALAJLARIN TOPLAM MİKTARI (KG)

EK5 DE BULUNAN BU FORMUN İÇERİĞİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ ALMAK İSTİYORUM. TAM OLARAK BİLDİRİLMESİ İSTENEN NEDİR ACABA?

içine boya koyup satan bir firmayı düşününü. bu boya tenekeleri ambalaj atığı olarak değil tehlikeli atık olarak ( 150110 ) bertaraf edilecek bunun gibi