• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir;

BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve yalnızca "Atık Ambalaj Sistemi " için kullanıcı adı ve şifre alarak bu uygulama girişini yapabilirsiniz. Çevre Bilgi Sisteminde kullanıcı adı olsa da Atık Ambalaj Sistemi için ayrı şifre alınmalıdır.

FİRMA İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ:
Atık Ambalaj sistemi kayıtlı kullanıcınız bulunmuyorsa, çevre il müdürlüğüne doğrudan müracaat ederek kullanıcı kodu ve şifresi alabilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

@berna atalay
Öncelikle hayirli olsun. Sadece ambalaj atığı toplama ayirma lisansi mi var.

@berna atalay
Öncelikle hayirli olsun. Sadece ambalaj atığı toplama ayirma lisansi mi var.

@berna atalay
Tamam. Siz ek 7 beyani yapacaksiniz sadece. Siz ambalaj atığı üreten firmalardan atik alirken bedelsiz sekilde alim yapacaksiniz ve aldiginiz ambalaj atiklarini sadece ambalaj atigi geri kazanim lisansina sahip tesislere satacaksiniz. Olagan ustu durumlar dışında ambalaj atığı toplama ayirma lisansina sahip tesise veremezsiniz.

merhaba ben sisteme girdim ve benden 10. 11. ve12. ayın beyanlarını istedi fakat biz daha hala fatura alamadık faturaları bu ayki gönderilerde alıcaz bunun için diğer ayları ne yapmalıyım

@Sedat Azizoğlu
yenı kullanıcı adı ve yenı sıfre ıcın basvuru yaptım herhalde 2017 nın sonuna dogru anca ıslem tamamlanır .2016 da tamamlanacak gıbı degıl .yerınde durmuyorkı kımse .elden hızlandırdım ıslemı ıkı haftadır ıl cevre sehırcılıge gıdemedıgım ıcın basvurumun onaylanacagını sanmıyorum kolay kolay .tek bır kısının onaylaması b u kadar uzun surmemelı .ılla orayamı gıtmemız gerekıyor .gereklı butun evrakları goturdum .yenı kullanıcı ve sıfre almaya gıdecek olanlar bence ıslemlerınızı elden hızlandırıp bıtırmeden tesısınıze gerı donmeyın yoksa benım gıbı boyle fazladan beklersınız :)keske basvuru sonucunda hemen kullanıcı adı ve sıfre degerlendırılıp verılse

@berna atalay tahmını olarak tesıse gıren atıkları aylık olarak yazabılırsın .cıkan toplam atık mıktarını o ayların gelen atık mıkatarına gore ayarlayıp sısteme yukleyebılırsın .alındı makbuzlarını beledıyeye verıyorssan eger beledıyeye verecegın atık mıktarlarını sısteme yuklersın zaten o sorun olmaz...alındı makbuzuna yazdıgın toplam mıktarlarla faturadakı toplam atık mıktarı bır olsun .alındı makbuzun bır nevı tesıse gıren atık mıktarını temsıl ettıgı ıcın farklı olmamasına dıkkat et sısteme yuklerken :) ben sısteme yukledıgım zaman sana ek ını gonderırım :)

olgaç abi sana yardımcı olur onu cok cok rahatsız et :D @Olgaç Sürmelihindi

Merhaba arkadaşlar,

Çevre bilgi sistemi üzerinden yeni kurulan bir şubemiz için kayıt oluşturarak ambalaj bilgi sistemi ve atık yönetimi uygulamalarını açtırdım. Ancak ambalaj bilgi sistemi için ayrıca tekrar kullanıcı kodu ve şifre başvurusu yapmak mı gerekiyor? Bir de şubemizin vergi numarası aynı olduğu için ürün satışları ve ambalaj satın almaları tek bir firma üzerinden gözüküyor bunun ayrımı nasıl yapılacak? Ya da muhasebe anlamında ayrı yürütülmesi gereken işlemler var mıdır? Muhasebe bölümü ile görüştüğümde diğer tesisin şube olduğunu işlemlerin ayrı yürütülmediğini söylüyor. Böyle bir tesisi olan varsa uygulanan yöntem konusunda yardımlarınızı ve yorumlarınızı beklerim.

ambalaj bılgı sıstemıne gırıs yapabılıryorsan sıkıntı yok .fakat yenı actıgın ıcın bakanlık onayı alman gerekıyor dıye blıyorum eger bakanlık onayı verılmemısse genede sıkıntı. fakat bakanlıga ambalaj bılgı sıstemı ıcın yenı kullanıcı kodu ve sıfre talebınde bulunun dılekceyle beraber .onlar sıze maıl olarak gonderırler zaten .vergı numarasına gelınce sızın cevre ızın lısans belgenız hangı vergı numarası uzerıne verıldıyse o gecerlı aynı olusu onemlı degıl .onemlı olan sahıbının tek kısı olması . ambalaj bılgı sıstemı ıcın ıl cevre sehırcılıge gıdıp kullanıcı kodu ve sıfresı talebınde bulununca bunu onlara soyleyın .sonradan neden soylemedınız dıye sorun cıkarmasınlar .
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@jn6zo ornek dılekce

Ekli dosyalar

• Ambalaj atığı veri giriş sistemi onay yazısı örnek dilekçe (1).doc
    23.5 KB · Görüntüleme: 57
@mahsunGS Şube tesisler izin lisans kapsamında değil. Merkez tesis ile ilgili de sıkıntı yok ambalaj bilgi sistemi kullanılıyor zaten senelerdir. Fakat yeni açılan şube tesislerde ambalaj beyanı ayrıca nasıl yapılacak? Şube tesislerde üretilmiş olsa da merkez firma üzerinden satış yapılıyor vergi numaraları aynı olduğu için. (Firma atık geri kazanımı yapmıyor, tekstil fabrikası yani sadece piyasaya süren)

@jn6zo
Şubelere ambalaj sistemi actirmana gerek yok. Merkez firmadan kullanıcı kodu ve sifre ile giris yaparak subelerdeki piyasaya sürülen ambalaj miktarlarını alır topluca giriş yaparsın. Ama tehlikeli atiklarda böyle değil. Şubelerine tek tek kullanici kodu ve sifre alirsin. Ek bilgi.

Arkadaşlar merhaba,
Tat tesisinde tehlikesiz atık olarak kesilen faturalar ambalaj bilgi sistemine girilecek mi?