• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Ambalaj Sistemi- Çevre Bilgi Sistemi İşlemleri Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar Atık Ambalaj Sistemiyle ilgili Çevre Bilgi Sistemi işlemleri şu şekildedir;

BELEDİYE İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine giriş yapın. "Kayıt Başlangıç" tıklayarak "Belediye (Sadece Atık Ambalaj ve Belediye Atıkları Uygulamaları için)" seçimini yaparak kaydı tamamlayın ve yalnızca "Atık Ambalaj Sistemi " için kullanıcı adı ve şifre alarak bu uygulama girişini yapabilirsiniz. Çevre Bilgi Sisteminde kullanıcı adı olsa da Atık Ambalaj Sistemi için ayrı şifre alınmalıdır.

FİRMA İÇİN ATIK AMBALAJ SİSTEMİ:
Atık Ambalaj sistemi kayıtlı kullanıcınız bulunmuyorsa, çevre il müdürlüğüne doğrudan müracaat ederek kullanıcı kodu ve şifresi alabilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

Belediye ile çalışmayan ambalaj atığı toplama ayırma tesisleri ek-7b ve ek-7c doğrulama işlemlerini nasıl yapıyo , sistemde mi sorun var acaba geçmişe yönelik gdt tarafından onaylanmamış bildirimlerim çıktı

@L.Nergiz 7C bildirimlerinizi gdtlere onaya göndermeniz gerekiyor ve gdtler onayladıktan sonra il müd. gönderebiliyorsunuz. İşin ilginç tarafı 9. aya kadar ben il müd. gönderdim 9. ayda gdtler onaylamadan gönderemezsiniz hatası aldım geriye dönüp baktığımda 2. aydan bu yana onaylanmamış 7C çıkışlarım görünüyor. Yani işin her yönünü incelememiz gerekiyor çünkü kullandığımız sistem cidden entegre değil ve manuel. Biz otomatik sanıyoruz ama manuel. :) Sorunuzun cevabıda dediğim gibi 7C doğrulamadan gdt onayına göndermelisiniz.

@Gülin Ç.
Gülin hanım aynı sorunu bende yaşıyorum halledebildiniz mi?

@Serhat Mehmet Kar ben gdtye onaya gönderdim ama göderdiğim liste çıkmıyor yani hangi firmanın onaylamadığını göremiyorum sizde de böyle bir sorun var mı

@L.Nergiz
@L.Nergiz hanım onay sisteme geç düşmüyor onlarında kendılerıne gore yaptıkları bır seyler var aslında orası bıraz karısık . sız gonderdıysenız zaten 7C de gtd onayına gonderıldı onay beklıyor der .sız bunu gordukten sonra emın olun kı dogrulama onların ssıstemıne dusmustur .sız sadece onaylanması ıcın gonderdıgınız gtd yı arayarak tarıh ve gerklı bılgılerı soyleyın onlar onaylarlar .sız kendınızı hatırlatın onlara sonraya bırakmasınlar.

@mahsunGS ben aralık aynınkini göndermiştim ama şuan sistemde gönderdiğim liste geçmişe dönük olarak çıkmıyor kayıt bulunamadı diyor sizde de böyle bir sorun var mı bu yüzden hangi gdt firmasının onay vermediğini göremiyorum. @L.Nergiz

yok bende oyle bır sey cıkmıyor fakat sız faturayı yuklerken hangı ay olarak yukedıysenız arama tuslarında sadece yıl ve ay ı ayarlayarak arama yaparsınız .orda arama yapılırken hemen sısteme dusmez bılıyorsunuz .bıraz bekleyın kendılıgınden gelır .eger faturayı onaya gonderırken yanlıs ayı katmemıssenız o zaman sırayla dıger aylara bakın .eger onayagonderdıgınızden emınsenız ılla kı bırınde cıkar bıldırımınız ..ben aralıkta 11 aya aıt olan faturayı yukleyıp gonderdım nerdeyse ıkıncı ay dolacak hala dogrulanmadı bıldırırımım .gdt yı aradım bana dokumanı gonderdıler .onlarda yogun galıba .bır kac gune onaylanır ınsallah . :)@tansu55

@mahsunGS anladım teşekkürler aydan eminim sistemde de bayağı beklediğim halde kayıt bulunmadı diyor sanırım sistemde sorun var çünkü geçen ay dedğiniz gibi tarihleri ayarlayıp bakabiliyordum.

@tansu55 ben suan gırıs yaptım benım gorunuyor .sız onaya gonderılmıs ek-7C lıstesıne tıklayın sonra yılı 2016 olarak secın .ay falan belırtmeyın butun bıldırımlerınız cıksın 2016 yılı ıcın .sonra sagdakı arama tusuna basın sıstemde suan bı agırlık var dedıgınız gıbı .bıraz bekleyın sonuc cıkmazsa sıstemsel sorunlardan dolayı resmını cekıp ambalaj.atik@csb.gov.tr . gonderdıkten sonra (0 312) 586 30 64 - 65 bu numarayı arayın hallederler ınsallah

kolay gelsin arkadaşlar bir sorum olacaktı ben toplama ayırma tesisinde çalışmaktayım ve geçici faaliyet belgesi aldık lisans alabilmemiz için ambalaj bilgi sistemine giriş yapmamız lazım fakat belediye onay verdiği halde bizde onay durumu hala hazırlık aşamasında bu konu da bilgisi olan varmı

Evrak üzerinden Ambalaj atık alındı makbuzu hazırlayın. onay durumu için yetkilendirilmiş kuruluşu araya bilirsiniz.

@berna atalay
ambalaj bılgı sıstemıne erısım saglayıp ıslem yapabılmenız ıcın il mudurlugune bununla ılglı bır yazı yazmanız lazım eger gırıs yapamıyorsanız tabı onlar yardımcı olur o konuyla ılgılı..beledıye onayını nerden goruyorsunuz sısteme gıremıyorum demiştiniz?ıl mıdırlugu duzeltmelerı yapamazsa senı bakanlıga yonlendırır sende fbsdestek@csb.gov.tr sıstemsel sorunlardan dolayı buraya maıl at hemen duzeltırler .