• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ambalaj sistemi

Mustafa Demir

Kayıtlı Kullanıcı
TAT ve Ambalaj gdt lerinde çalışanlar için yazıyorum.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den bildirim yapabilen varmı acaba? Ek 7B'yi doldurmaya çalışırken kaynakta ayırma seçtikten sonra kimden alındı kısmına belediyenin adını giriyorum ancak sanırım bulması gerekiyor ve bulamıyor sistemde değişiklik yapılmış. benimle aynı sorunu yaşayan varmı?
TAT'da çalışan arkadaşlardan haber bekliyorum. :)

@dilber Arkadaşım bu konu üzerine çok fazla yoğunlaştınız açıkcası ben buna anlam veremedim ne yalan söyleyeyim. Danıştay kararı önceden de vardı bu kararın üstüne çıktı faturaları sisteme yükleme olayı. Bakanlık eğitim düzenledi faturaları sisteme kesinlikle yükleyeceksiniz diye özellikle belirtti daha öncede yazdım bunu konunun neresini anlamadınız veya bakanlıktan ilgili kişileri arayıp kesin ve net bilgi almayı neden denemiyorsunuz ?

arkadaşlar merhaba ,
konudan biraz kopuyor ve KDS'ne geliyorum. sisteme verileri girerken bir hata yapmışım ve onaya göndermiş bulunmaktayım. il müdürlüğü KDS'ne bakanlığın baktığını söyledi. bakanlık ile görüştüm onayın kaldırılması için dilekçe yazmam gerektiğini belirttiler bir taslak oluşturdum ancak karşılaştırma yapıp içimi rahatlatmak istiyorum elinde bu tarz bir dilekçesi olan var mı? varsa paylaşırsa memnun olurum :) herkese iyi çalışmalar

@Gizem Dağkıran bakanlığa onayının kaldırılmasını istediğiniz ayı ve yapmış olduğunuz hatayı yazdığınız bir dilekçe vermeniz yeterli. açıklayıcı olduğu sürece 1 hafta içinde yanlış giriş yaptığınız ayın onayı kalkar ve siz de doğrusunu girip tekrar gönderirsiniz.. yani taslak oluşturulacak bir durum yok, düzeltmeyi onlar değil siz yapacaksınız bu nedenle onayı kaldırmalarını istemeniz yeterli :) benim göndermiş olduğum dilekçeyi de isterseniz örnek olarak paylaşırım

Az önce Hülya Hanım ile görüştüm danıştay kararı ve sisteme fatura yüklenmesi ile ilgili.Yönetmeliğe göre yüklenmeli diyor ama bazı firmalar bedelsiz fatura düzenliyor onlar ya da ambalaj atık alındı makbuzu diyor. Çoğu firma arayıp sordu danıştay kararı ile yasaklanmış bir şeyı arayıp sormakta yanlış dedi. Yani fatura yükleyenler yanlış yapıyor isteyenler arayıp danışsınlar tekrar

@NurBanu Öncelikle sisteme faturanın yüklenmesinin yönetmelikle alakası yok, yönetmelikte böyle birşey yazmıyor. Danıştay kararı var tamam o zaman uygulasınlar bu işin peşine biz mi düşeceğiz ? Ayrıca ambalaj bildirimi yaparken giriş çıkış dengesini nasıl tutturacaz yada tutturuyorsunuz peki? Girişten fazla çıkış yapamassınız bildirimleri bu şekilde kabul etmeyiz diyor bakanlık ve il çevre. 30 ton bedelsiz amb. atığı alıyorum giriş olarak bunu girip nasıl 200 ton ambalaj atığı çıkışı gösterebilirim şimdi ben sistemde ? Ayrıca denetime geldiklerinde sizden ambalaj atığı alındı makbuzunu değil faturayı isterler resmi belge olan o kaldı ki faturayı ambalaj bilgi sistemine girmedin eyvallah peki muhasebe napacak o da faturayı işlemeyecek mi ? Devlet bizden devleti kandırmamızı mı istiyor ben anlamadım.

Her neyse sizin sorularınız olduğu gibi bunlarda benim kendimce cevap aradığım sorular. İlden ile farklı uygulamalar yaparlarsa bizde ne yaptığımız anlarız ne de ne yapacağımızı. Yaşayalım görelim artık hayırlısı. :)

il müdürlükleri ve bakanlıktakiler bizler kadar sahaya ve uygulamaya hakim değiller. bundan dolayı bunlar hiç bir zaman çözüm olmayacak gibi.

serhat bey konuya çok takılıyorsunuz demişsiniz ama konu çok önemli bir konu danıştay kararı 2014 te çıkmış olabilir ben yeni başladım bu işe benden öncesi beni ilgilendirmez ben neyi doğru yapıyorum ona bakarım. Bakanlıkta kaç kişi ile görüştüm hepside fatura yüklemeyin diyor siz burda fatura yükleyin diyorsunuz ısrarla. Arayın birde siz konuşun bakalım eğitimde böyle demediniz diyin ne dicekler.

@dilber aslında sorun şu. eğer belediye ile çalışıyorsanız durum biraz daha farklı olabilir diyeceğimden. ama sadece sanayi kuruluşları ile çalışıyorsanız durum şundan ibaret oluyor. sanayi kuruluşları ambalaj atıklarını satamaz evet.Ama bir şekilde kılıfına uyduruyor onlarda ve satıyorlar. gerekli açıklamayı kanıtları gösterseniz de siz ihaleye katılmayın diyebiliyorlar. Mecbur katılınıyor rekabet var çünkü. Tesise giriş tek sanayi belgeleri ise mecbur sisteme işleniyor çünkü olmayan bir malı çıkış yapamazsınız. ve lisanslı tesis olduğunuz için faturada ambalaj atığı ibaresi olmak zorunda. Aslında durum sizlik veya bizlik değil. Çözümlenemeyen bir durum bakanlığa bunu açıklarsanız uygunsuz iş yapıyorsunuz veya yapılıyor yapılmasın denir kapanır konu. ama sorun sisteme nasıl yansıtacağım bunu. Emin olun bir denetimde resmi kayıttta görünen belgeyi siz neden işlemediniz diye sorulur. Görüşte sorsanız size danıştay kararını sunar. Ama danıştay kararının uygulanması için kimse bir çabaya girmiyor il müdürlüklerinden. Sahaya kimse inmiyor.

@dilber

Sizden öncesi sizi ilgilendirmiyor mu? Neyi doğru yaptığına bakıyormuş arkadaşım :) Doğru yapmıyorsun ki bakasın zaten. Çok biliyorsan gelip burda sorma o zaman ayrıca insanları da haybeye germe bildiğini oku. Hey Allah'ım biz yardımcı olmaya çalışıyorız arkadaş işi şova döktü. Cevaplamassanızda çok sevinirim selametle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

serhat bey kendinize gelin lütfen! şov yapmaya çalışan sizsiniz belli oluyor. Ben meslektaşlarıma soruyorum soracağım tabiki bu platfırm niye var asıl siz kendi bildiğinizi aldığınız bir eğitimle evrak yok kanıt yok herkese empoze etmeye çalışıyorsunuz. kanıtlayın o zaman hadi fatura yüklenmesi gerektiğini. Size arayın sorun sizde diyorum kötü birşey mi diyorum? doğru yapmadığıma siz mi karar vereceksiniz? Pardonda sıfatınız ne sizin? Boşuna ortamı germeyin kaybolun şimdi.
@Evrem Yeşil hanım haklısınız bnm anlaştığım 3 belediye var ve buralardan aldığım atıklarla ben dengeleyebiliyorum fatura girmesemde ki fatura girmediğimdede makbuz girişi yapıyorum şimdilik bu şekilde devam ediyor bakalım bütün faturalarımı tarayıcıda tarıyorum bilgisayarımda kayıtlı herhangi bir sorun oluşursa artık sistemi açtırır ve fatura yüklerim. ben tat tesisinde çalışan arkadaşlarımdan çoğunluk bu konuda ne yapıyor onu merak ediyorum.

@dilber Cahil kardeşim kullandığın kelimelere dikkat et kaybolun şimdi falan ne demek ayrıca benim bir sıfatım yok aynı sizin gibi. Şimdi belgeyi de yüklüyorum kanıtlayayımda ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun kimle ne konuştuğunuza dikkat edinde cahil cahil konuşmayın.

Ayrıca bahsettiğim eğitim ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ yeni sistemin nasıl kullanılacağına dair bakanlık personeli tarafından düzenlenen eğitim yeni olduğunuzda bilmiyor olabilirsiniz ama bilmiyorsanızda fikriniz olmasın en azından.

cahil konuşmayın diyene bakın hele ceza yediğinizde dersiniz eğitimde böyle dememiştiniz ama diye ;) bir gidin Allah aşkına ya kanıt varsa sun görelim hep birlikte boş laflarla gelmeyin buraya. ayrıca yeni mezun değilim bu işte yeniyim ;)

@dilber Ekteki dosyada il çevreden gelen yazı mevcuttur ve tesisimize gelip bizzat tebliğ ettiler yani dediğiniz gibi boş boş konuşmuyorum. Kırmızı ile çizili yerleri okumanızı rica ediyorum. Burda kimse bilgisini tecrübesini yarıştırmıyor herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Ayrıca bu soruları sormak yerine ilgili başlıklarda neler konuşulduğuna baksaydınız konu ile alakalı cevabı zaten alırdınız. Ayrıca siz belediye çalışması yapıyorsunuz ambalaj atığı alındı makbuzu kesin tamam güzel ben belediye çalışması yapmıyorum ve fatura ile sisteme giriyorum olması gerekende bu resmi evrak olan bu bakanlık ve il çevrenin istediği bu yani anlamadığınız konu neresi onu anlayamıyorum. Ve bu şekilde girmeye devam edeceğim. Merve @Evrem Yeşil arkadaşımda zaten ara ara gelip konuyu özetliyor. Herkes dilediğini yapar doğru veya yanlış. Ayrıca ben yenisiniz derken mesleki anlamda demedim bu işte yeniyim dediğiniz için dedim ne zaman mezun olduğunuz zaten beni ilgilendirmiyor.

Bu arada tartışmayı uzatmassanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• xxxx.pdf
    753.3 KB · Görüntüleme: 91
3 tesisin girişlerini ben yapıyorum 2 si belediye ile çalışıyor biri çalışmıyor. ben çalışmayan içinde atık alındı makbuzu düzenliyorum. Atık alındı makbuzu sadece belediyelerin çalıştığı firmalara mı mahsus ?