Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık ara depolama tesisleri tebliği madde 10/2

Konu, 'Tehlikeli Atıkların Kontrolü' kısmında Sena ÇETİNKAYA tarafından paylaşıldı.

 1. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhabalar tesisimiz bünyesinde faaliyet gösteren Tehlikeli Atık Ara Depolama Tesisi lisans aşamasında bakanlık bizden Atık Ara Depolama Tesisleri Tebliği madde 10/2 "Ara depolama tesisinde iç ortam hava kalitesini sağlayacak sistem oluşturulur. Havalandırma sistemi, uçucu bileşikler, yanma sonucu ortaya çıkabilecek kirleticiler, mikroorganizma ve alerjenlerin, ortama verilecek emisyonların ve kokunun temizlenmesini sağlayacak şekilde kurulur ve işletilir. Bunun sağlandığı bilimsel bir raporla kanıtlanır." kapsamında analiz ve bilimsel bir rapor istedi. Tebliğin ilgili maddesi analizler açısından çok açık değil malesef.

  Bu konuda yardımcı olabilecek bakanlık tarafından yeterlilik belgesine sahip laboratuvar var mı acaba? Daha önce Tehlikeli Atık Ara Depolama Tesisi için benzer bir şey yaptıranda olabilir. Her konuda yardıma açığım :) Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.
   
 2. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

  Benimde ara depolama yapacak bir tesisim var ama henüz başvuru yapılmadı. Koku ve mikro organizma ile ilgili ölçümleri tübitak yapıyor diye biliyorum. Diğer ölçümler VOC iç ortam onları bizim lab. da yapıyor.
   
 3. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Tubitak ile uğraşmadan, direk bir laboratuvar bakanlığın istediği formatta hazırlayamaz mı :) İlla Bakanlık diretir mi ki Koku ve mikroorganizma diye...
   
 4. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

 5. Saadet_B

  Saadet_B CMNet Üyesi

  Sena Bey, konuyu aşabildiniz mi? Nasıl bir yol izlediniz ve bilimsel rapor mu çıkarttınız analiz için yoksa lab. analizi yeterli miydi?
   
 6. Sena ÇETİNKAYA

  Sena ÇETİNKAYA CMNet Üyesi

  Açıkçası daha halledemedik, şöyleki özel bir laboratuvara analiz yaptırdık, bugün yarın sonucunu alıcaz, daha sonra üniversiteye göndericez inceleyip analiz sonucuna göre raporu yazıcak :) Bakanlık bir sıkıntı çıkartmaz diye umuyoruz.
   
 7. Saadet_B

  Saadet_B CMNet Üyesi

  Sena Bey hangi firmadasınız diye sorsam?
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...