• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık beyan sistemi kapatma

Hamdullah Kök

Kayıtlı Kullanıcı
Firmaya ait tehlikeli atık beyan sistemini kapatmak istiyorum.Firma faal değil ,bundan sonra atık oluşumu gözlenmemektedir , ne yapabilirim.İl müdürlüğüne nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor.Ek olarak sunmak gereken belge var mı ?

Firmanın faal olmadığını belge yönünden destekleyici bir evrak sahibi iseniz (firmanın faal olmadığına dair sahip olmanız gereken belge ticaret odaları tarafından sağlanmakta) durumu anlatan bir dilekçeyi bahsekonu ekiyle İl Ç.Ş. müdürlüğüne iletip konuyla ilgili yazılı bilgi talep edin. Duruma göre firmanın faaliyette olmadığını tespit etmek isteyebilirler. Aldığınız yazıyı diğer şirket evrakları ile saklayın.

@Selçuk Küçük
Selçuk Bey, elimizde bulunan belge ortaklar arasında faaliyetin karşılıklı olarak sonlandırıldığına dair belge . Bu durumda Ticaret odasından faal olmadığına dair belge almadan konuyu anlatan bir dilekçe ve elimizdeki belge ile başvuruda bulunsak atık beyan sistemi kapanmaz mı?

Hayır firmanın faal olmadığına dair resmi kayıt isteyecekler sizden.
Firmanın faaliyetini sonlandırdığını karşı tarafa belgeleyebilmeniz gerekmekte.
Açıkçası belgenin de bir ismi var ancak aklıma gelmedi ticaret odalarına bu konuda daha önceden yaptığınız başvuru sonucunda faaliyet sonu vermekteler. Sicil kaydının düşürülmesi v.b. işlemler ise bir yılı bulmakta firma bu konuda yükümlülük altına girmek istemiyorsa faal olmadığına dair hızlıca yazılı belge talep etmeli.

Arkadaşlar,
firmama tesis eklemesi yapıp il çevreden onaylattım(atık beyan ,seveso, çevre izinleri sisteminde görünmesi için) şifre ve kullanıcı adı için mail geldi.bu bilgileri online.cevre.gov.tr adresinde kullandığımda sadece duyuru sayfası açılıyor, sistem açılınca mı ben atık beyan ve diğer parametreleri görebileceğim? Teşekkürler.ayrıca şu anda faaliyet yapılmıyor(UATF yok atık gönderimi yok) fakat biz 2014 de cezai duruma girmemek için başvuru yaptık atık beyanını boş boş ya da 0 yazmak zorundayız bir zararı olur mu? yorumlarınız nedir bu konuda?
çok teşekkür ederim

@irfan dallı

öyle bir kutucuk karşıma çıkmadı , işaretlediğimiz sanmıyorum!. atık beyanı için kayıt olurken mi çıkıyor yoksa sistem daha açılmadığından mı şifre ile girdiğimde direk duyuru sayfasını karşıma çıkarıyor

Ekli dosyalar

• print screen.docx
    173.8 KB · Görüntüleme: 53
tamam ne olduğunu çok iyi biliyorum. kayıt yaparken yani daha şifreyi almadan önce çevre danışmanlık firması mısınız diye bir kutucuk var onu işaretlemişsiniz. yapmanız gereken yeniden kayıt yapmak ama tesisin adı diğeriyle tam tamına aynı olmasın yoksa değişiklik olmaz. en azından bir harf değiştirin ya da nokta koyun araya

Merhabalar. şantiyemizde 2011 ve 2012 yılları için atık beytanı yapmıştım. şifrem vb var. bu ay sonunda şantiyemiz tamamen kapanıyor. atık beyanlarını nasıl yapacağım? (atık yağ ve tehlikeli atık beyanları)

2013 yılında verdiğiniz atık yağ ve tehlikeli atıkların beyanını ocak ayında sistem açıldığında yapacaksınız

@shalic
Mükerrer kayıt yapacan yani tekrardan kayıt yapacaksınız ama dediğim kutucuğu işaretlemeden yapın

@ritimsiz
Beyanı yapmak zorundasınız ama

yapmak zozrunda olduğumu biliyorumda işten ayrılıp yurtdışına gideceğim ve tekrardan bu işle uğraşmak istemiyordumda napalım yapacak bişey yok ozaman. peki atık yağ beyanınıda martta mı yapacağım?

merhabalar. atık beyan sistemimiz açılmış. hayırlı olsun hepimize. şimdi sorunlar yaşamaya başladık hemen sorayım.
şimdi ey ahali; ben şubatta bir tehlikeli atık gönderimi yaptım. o zaman gönderdiğim yerin lisans kapsamında olan kod, firmanınyenilenen lisansı kapsamında değil. yani artık o atık kod unu kabul etmiyorlar. ama şubatta ediyorlardı. normal olarak sistemde görünmüyor. ne yapmalı? vergi no vb girdim gene kabul etmedi..

online cevre.gov.tr açıldı mı daha önce benim, şifremi kabul ediyordu şimdi hatalı şifre diyor. sizde de aynı problem var mı ,?

enteresan bir iki ay öncesine kadar gayet rahat girerdim şimdi tekrar bir bakayım dedim şifre hatalı uyarısı veriyor..