Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık beyan sistemi kapatma

Konu, 'ARŞİV' kısmında Hamdullah Kök tarafından paylaşıldı.

 1. Hamdullah Kök

  Hamdullah Kök CMNet Üyesi

  Firmaya ait tehlikeli atık beyan sistemini kapatmak istiyorum.Firma faal değil ,bundan sonra atık oluşumu gözlenmemektedir , ne yapabilirim.İl müdürlüğüne nasıl bir dilekçe yazmam gerekiyor.Ek olarak sunmak gereken belge var mı ?
   
 2. Selçuk Küçük

  Selçuk Küçük CMNet Üyesi

  Firmanın faal olmadığını belge yönünden destekleyici bir evrak sahibi iseniz (firmanın faal olmadığına dair sahip olmanız gereken belge ticaret odaları tarafından sağlanmakta) durumu anlatan bir dilekçeyi bahsekonu ekiyle İl Ç.Ş. müdürlüğüne iletip konuyla ilgili yazılı bilgi talep edin. Duruma göre firmanın faaliyette olmadığını tespit etmek isteyebilirler. Aldığınız yazıyı diğer şirket evrakları ile saklayın.
   
 3. Hamdullah Kök

  Hamdullah Kök CMNet Üyesi

  Selçuk Bey, elimizde bulunan belge ortaklar arasında faaliyetin karşılıklı olarak sonlandırıldığına dair belge . Bu durumda Ticaret odasından faal olmadığına dair belge almadan konuyu anlatan bir dilekçe ve elimizdeki belge ile başvuruda bulunsak atık beyan sistemi kapanmaz mı?
   
 4. Selçuk Küçük

  Selçuk Küçük CMNet Üyesi

  Hayır firmanın faal olmadığına dair resmi kayıt isteyecekler sizden.
  Firmanın faaliyetini sonlandırdığını karşı tarafa belgeleyebilmeniz gerekmekte.
  Açıkçası belgenin de bir ismi var ancak aklıma gelmedi ticaret odalarına bu konuda daha önceden yaptığınız başvuru sonucunda faaliyet sonu vermekteler. Sicil kaydının düşürülmesi v.b. işlemler ise bir yılı bulmakta firma bu konuda yükümlülük altına girmek istemiyorsa faal olmadığına dair hızlıca yazılı belge talep etmeli.
   
 5. Hamdullah Kök

  Hamdullah Kök CMNet Üyesi

  Tamam Selçuk Bey cevaplarınız için teşekkür ediyorum. İyi geceler
   
 6. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Arkadaşlar,
  firmama tesis eklemesi yapıp il çevreden onaylattım(atık beyan ,seveso, çevre izinleri sisteminde görünmesi için) şifre ve kullanıcı adı için mail geldi.bu bilgileri online.cevre.gov.tr adresinde kullandığımda sadece duyuru sayfası açılıyor, sistem açılınca mı ben atık beyan ve diğer parametreleri görebileceğim? Teşekkürler.ayrıca şu anda faaliyet yapılmıyor(UATF yok atık gönderimi yok) fakat biz 2014 de cezai duruma girmemek için başvuru yaptık atık beyanını boş boş ya da 0 yazmak zorundayız bir zararı olur mu? yorumlarınız nedir bu konuda?
  çok teşekkür ederim
   
 7. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  çevre danışman firması mı diye bir tik var onu işaretlemişsiniz
   
 8. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  öyle bir kutucuk karşıma çıkmadı , işaretlediğimiz sanmıyorum!. atık beyanı için kayıt olurken mi çıkıyor yoksa sistem daha açılmadığından mı şifre ile girdiğimde direk duyuru sayfasını karşıma çıkarıyor
   

  Ekli Dosyalar:

 9. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  tamam ne olduğunu çok iyi biliyorum. kayıt yaparken yani daha şifreyi almadan önce çevre danışmanlık firması mısınız diye bir kutucuk var onu işaretlemişsiniz. yapmanız gereken yeniden kayıt yapmak ama tesisin adı diğeriyle tam tamına aynı olmasın yoksa değişiklik olmaz. en azından bir harf değiştirin ya da nokta koyun araya
   
 10. Merhabalar. şantiyemizde 2011 ve 2012 yılları için atık beytanı yapmıştım. şifrem vb var. bu ay sonunda şantiyemiz tamamen kapanıyor. atık beyanlarını nasıl yapacağım? (atık yağ ve tehlikeli atık beyanları)
   
 11. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  2013 yılında verdiğiniz atık yağ ve tehlikeli atıkların beyanını ocak ayında sistem açıldığında yapacaksınız
   
 12. iyide o zaman şantiye kapanmış ve ben çıkış almış olacağım. o nasıl olacak?
   
 13. irfan dallı

  irfan dallı CMNet Üyesi

  Mükerrer kayıt yapacan yani tekrardan kayıt yapacaksınız ama dediğim kutucuğu işaretlemeden yapın

  Beyanı yapmak zorundasınız ama
   
 14. yapmak zozrunda olduğumu biliyorumda işten ayrılıp yurtdışına gideceğim ve tekrardan bu işle uğraşmak istemiyordumda napalım yapacak bişey yok ozaman. peki atık yağ beyanınıda martta mı yapacağım?
   
 15. Atık beyan sisteminin ne zaman açılacağı hakkında bilgisi olan var mı?
   
 16. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  az önce il müdürlüğü ile görüştüm onlarda bilmiyorlar, bakanlığın sayfasında çalışma var dediler.
   
 17. merhabalar. atık beyan sistemimiz açılmış. hayırlı olsun hepimize. şimdi sorunlar yaşamaya başladık hemen sorayım.
  şimdi ey ahali; ben şubatta bir tehlikeli atık gönderimi yaptım. o zaman gönderdiğim yerin lisans kapsamında olan kod, firmanınyenilenen lisansı kapsamında değil. yani artık o atık kod unu kabul etmiyorlar. ama şubatta ediyorlardı. normal olarak sistemde görünmüyor. ne yapmalı? vergi no vb girdim gene kabul etmedi..
   
 18. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  online cevre.gov.tr açıldı mı daha önce benim, şifremi kabul ediyordu şimdi hatalı şifre diyor. sizde de aynı problem var mı ,?
   
 19. vergi no ya da şifreniz yanlıştır. bende herhangi bir sıkıntı yok. giriş yapabiliyorum
   
 20. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  enteresan bir iki ay öncesine kadar gayet rahat girerdim şimdi tekrar bir bakayım dedim şifre hatalı uyarısı veriyor..
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları