• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık beyanı

Isagur53

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bu atık beyan sistemlerinde tehlikeli atık beyanı için alınan şifreler atık akü veya atık ambalaj sistemlerine girişlerde de kullanılıyorumu... yoksa hepsi için ayrı şifreler mi alınması gerekiyor...

@Gülay Kudret Birdal

duyuruya göre kullanıcı adlarına açılacak sanırıım.

@Gülay Kudret Birdal

her tesisin bir kullanıcı adı var. dilekçeyle başvuran tesislerin kullanıcı adına atık beyan sistemini açıcaklar sanırım.

@Tarık Can
Dilekçe ile yani :) şu harflere kadar şu gün açılmıştır vs. gibi birşey hayal ettim de isimlerine göre açılacak dediğiniz de

@Gülay Kudret Birdal

yok ya öyle birşey yapmazlar. sadece tesisin sistemde tanımlı olan "KULLANICI ADI"na açarlar

@Evrem Yeşil
Peki dilekçe vermek için belli bir zaman şartı var mı?
Mesala bu ay içerisinde açtırılmazsa tekrar açılmayacak diye?

Biraz önce şans eseri sisteme girdim. 2015 beyanı kapalıydı. Yani sadece dilekçeler dikkate alınarak sistem açılacak, bunun dışında açılmayacak gibi görünüyor. Yani herkese açılmayacak. Dilekçe vermeyenler biran önce versinler.

Atik beyan sistemine giris yapilamamasi ile ilgili bakanliktan gelen cevap asagidaki gibidir.
Bugun basvuru yapilmasi seklinde donus oldu.

Gönderildi: 31 Mart 2016 Perşembe 20:05
Kime: Atik Yonetim Uygulamasi
Konu: atık beyan sorunu

Online.cevre.gov.tr adresine tüm gün boyunca giriş yapamadık.

Bu nedenle atık beyan girişlerini onaylayamadık. Bu konu ile ilgili bilginiz varmıdır ve konu ile ilgili magduriyet yaşamamamız için ek süre gibi bir düşünceniz var mıdır?

Sayın İlgili,
31.03.2016 tarihinde beyan girişlerinden kaynaklanan yoğunluk sebebiyle Atık Yönetim Uygulamasına erişim sağlayamayan atık üreticilerinin, bu sorunu içeren dilekçeleri ile tesisin bulunduğu ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bugün başvurmaları halinde başvuruları değerlendirilerek atık beyanlarını tamamlamalarına imkan sağlanacaktır.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

İyi çalışmalar.

@eelfarslan

Teşekkürler. Keşke siteden yapılan açıklamada da böyle net olsalardı, açıklamadan bugün başvurulması gerektiğine dair bir anlam çıkmıyor. Umarım kimsenin mağdur olmaması için, en azından bu dilekçe konusunda biraz esnek olurlar.

@Gülay Kudret Birdal

Yani işte açıklamada belirtilseydi insanlar kendini ona göre ayarlardı. Gerçi o açıklamadan dilekçenin son tarihine dair bir anlam çıkmaz, esnek olurlar diye düşünüyorum fakat tabi bu bir tahmin sadece. Siz yetiştirebiliryorsanız, postaneden iadeli taahhütlü gönderebilirsiniz veya hiç olmadı pazartesi vereceğiniz dilekçenin tarihini 31.03.2016 yaparak deneyebilirsiniz.