• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık beyanı

Isagur53

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar bu atık beyan sistemlerinde tehlikeli atık beyanı için alınan şifreler atık akü veya atık ambalaj sistemlerine girişlerde de kullanılıyorumu... yoksa hepsi için ayrı şifreler mi alınması gerekiyor...

Merhaba bir sorum olacaktı. bir benzin istasyonu için atık beyanı yapmam gerekiyor. ilk soru bu sene tanklarını temizletmedikleri için tehlikeli atıkları çıkmamış bunu nasul beyan edeceğim. ikinci soru benzin istasyonu için sistem kapasite istiyor. benzin istasyonunda herhangi bir üretim yapılmıyor ben neyi kapasite olarak göstereceğim?

Çevre Orman Bakanlığını aradım cevabı kendim vereyim. atık ypk ise sisteme hiçbirşey eklemeden onay veriliyor. ayrıca benzin istasyonu gibi yerler için kapasite o yıl içinde sattığı yakıt olarak belirleniyormuş. ben beyanı yaptım.

cevabı paylaştığın için kendi adıma teşekkür ederim. bir soru sorulunca soruyu soran, cevabı almadan, sorusunu kendi cevaplar ise en azından bu konuyu takip eden kişiler de öğrenir. :islik: tekerleme gibi oldu :)

Geciktim mi bilemiyorum ama Tehlikeli Atık Beyan Sistemi şifresiyle sadece tehlikeli atık ve atık yağ bildirimi yapabiliyorsunuz.

arkadaşlar benimde bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
danışmanlığını yaptığımız tesisler için atık beyanı yapmak için neler yapmamız gerekiyor.

Öncelikle firmanızı çevre bilgi sistemine kayıt etmeniz gerekiyor. ÇBS' ne kayıt ederken orada firmanız için yapmanız gereken bildirimleri kutucuklardan seçiyorsunuz, çıktısını alıp İl Çevre Müdürlüğü' ne teslim ediyorsunuz onlar da size kullanıcı adı ve şifre veriyorlar. Bu şifre ile ÇBS' ne girip bir önceki yıl UATF ile lisanslı firmalara gönderdğiniz tehlikeli atıkların bilglerini doldurup gönderiyorsunuz. Ayrıca tehlikeli atık beyanı yaparken tesiste kullanılan yağların ticari isimleri ve miktarlarını soruyor, bu bilgileri de doldurmalısınız. Bir de şimdiye kadar sadece tehlikeli atık beyanı yapılıyordu ancak Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım Tebliği' ne göre 2013 yılından itibaren tehlikesiz atıklar da beyan edilecek. Bu uygulama tam olarak nasıl olacak bilemiyorum ama bence tehlikeli atık beyanıyla hemen hemen aynı olacaktır.

Çok tşk. ederim. Bir sorum daha olacaktı, atık beyan sistemine kullanıcı adı ve şifresi ile girdiğimizde kullanıcı aktif değil diyor. Bunun nedeni nedir?

@Seda Okuş Benzin istasyonunda tank dibi çamurları için beyan yaptım bende 2014 yılında olmadığına dair sıfır olarak gösterdik.Beyanın çıktısınız İl çevreye gönderirken herhangi bir form felan ekliyor muyuz peki

Arkadaşlar merhaba, atık beyanında istenen beyan yılı fiili üretim kapasitesini 2015 yılında tüm vardiyalarda üretilen toplam ürün miktarı olarak mı yazacağım?

Arkadaşlar merhaba atık beyanı yaparken ömrünü tamamlamış lastikleri sisteme girmiyoruz dimi?