• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Sempozyum Atık İthalatı Çalıştayı 10 Kasım 2019 - 13 Kasım 2019

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Bakanlık sayfasından alıntıdır.
İlgili bakanlık sayfası:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

crop_atik-ithalati--8230-20191002114839.jpg

"Bakanlığımız, ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün öncülüğünde, Atık İthalatı ile ilgili uygulamaların güçlendirilmesi, geliştirilmesi ve ilgili paydaş gruplarla (ilgili Bakanlıklar, özel sektör, STK’lar, oda ve birlikler, Enstitüler, Belediyeler) bilgi alışverişinde bulunulması, aynı zamanda Çevrenin Korunması Yönünden Kontrol Altında Tutulan Atıkların İthalat Denetimi Tebliği ile ilgili yapılacak iş ve işlemleri müzakere edilmesi ve Atık İthalatına ilişkin alınacak kararların değerlendirilmesi amacı ile 10-13 Kasım 2019 tarihleri arasında 4 gün sürecek “Atık İthalatı Çalıştayı ” düzenlenecektir. Çalıştayla ilgili ayrıntılı bilgilere aşağıdaki linkten ulaşılabilir."

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

3250 mi. Yahu o da para mi. Bu ekip komplo çalıştaya gidiyoruz. Alo engin...??

Ekli dosyalar

• 20191009_172448.jpg
    20191009_172448.jpg
    52.6 KB · Görüntüleme: 14
ya tebliğin ne olduğunu anlatmak, tartışmak için bile para istiyorlar, yazıklar olsun be :)

Olgaç abi merhaba. Toplama ve ayırma tesisinde işe başladım. Herhangi bir çevre mühendisliği tecrübem olmadı. Burada yapmam gerekenler nelerdir yardımcı olabilirmisin rica etsem?

Bence bu eğitim yapan dernekler sorgulamak lazım nereye gidiyor bu paralar..Bu dernekleri işi kim ihale ediyor.
Bence suç işliyorlar. Eğitim yapacaksa bakanlık yapsın Ankara' da Salonunuz mu yok.
Devlet o kadar yönetmelik mevzuat çıkarıyor ben her hangi bir bakanlığın taşeron olarak başka özel bir firmaya yaptırdığını görmedim duymadım.
İşim gereği Sağlık Bakanlığına' da çalışıyorum Tarım Bakanlığında da hatta Sanayi Bakanlığında ara ara uğruyorum ne dernekle iş yapıyorlar nede özel şirketlerle..

Ayrıca bu derneklerin organizasyonunu kim yapıyor toplanan paraları kim kontrol ediyor. Bu paralar nereye gidiyor.

Bence ÇMO burada çağrı bulunmalı (Tabi korkmazlar sa)
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem KİK mevzuatını hem de diğer kurumların bu faaliyetleri nasıl yapıldığını incelesin. Alenen hak kaybı oluyor

---------------------------------------------------
"2001 yılında Bakanlığımız bünyesinde kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir".
--------------------------------------------------

Başka vakıf dernek yok mu TSK da Mehmetçik Vakfı Var TSK Bütün İhallleleri Vakıf aracılığı ile mi yapıyor.

Madem Bakanlık olarak Eğitim yapacaksın, Çalıştay Yapacaksın açarsın hizmet alım ihaleni en düşük teklife veren kişiye organizsyonu yaptırırsın Burada devletin kasasından para çıkmıyor diyen olabilir halkın yararına olan çalışmalar bence bu kadar sömürülemez.

içerik olarak değerlendirecek olursak da: yalnızca ambalaj sanayii üzerine. en azından metal hurdda ithalatını da içerseydi daha kapsamlı verimli bir içerik oluşmuş olurdu.
[automerge]1570783796[/automerge]
bu arada metal hurda ithalat belgesi almış olan var mı aramızda, bilgilerine ve tecrübelerine ihtiyaç duyacağım