• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık ithalatı hkk.

Erkan Ertürk

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SATE KİMYA
Arkadaşlar mrb,

Ülkemize atık ithalatı yapılması yasak, fakat özel izinle atık ithalatının yapılabileceğini duydum. Bununla ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Teşekkürler.

basel sözleşmesini kabül eden ülkelerle sözleşmede geçen atıklar için çevre ve şehircilik bakanlığının özel izniyle ithalat ve ihracat yapılabiliyor.

EK I - Kontrol Edilecek Atık Kategorileri

EK II - Özel Değerlendirmeye Tabi Tutulacak Atık Kategorileri

Ekli dosyalar

• BASEL SÖZLEŞMESİ (1).pdf
    228.6 KB · Görüntüleme: 41
@Erkan ERTÜRK

ab ülkeleri ve basel antlaşmasını imzalamış başka bir ülkeyle bu şekilde ithalat - ihracat yapılıyor.

atık konusunda bakanlıktan görüş isteteyebilirsiniz.

merhaba arkadaşlar,
biz ıraktan alüminyum hurda ve kağıt ithal etmeyi düşünüyoruz ben burada sormak istediğim ithal edeceğim firmanın lisansının olup olmaması gerekli mi? benim bildiğim kadarıyla gerekli ama sizlerden de yorum almak isterim emin olmak için. Teşekkürler.

Atıların İthalatı için Dış Ticarette Stnadardizasyon Tebliği ile hareket edeceksiniz ve Bakanlıkça verilmiş İthalatçı Belgenizin olması gerekli. İtal edilecek ürün/atık cinselerine göre de prosedürleride ayrıca içerir bu tebliğ.
Kolaylıklar,

Ekli dosyalar

• dış ticaret standardizasyon 2012-3.docx
    110.6 KB · Görüntüleme: 34
  • dış ticaret standardizasyon 2012-3.docx
    110.6 KB · Görüntüleme: 28