• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık kablo

dilek kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm
01.09.2022 Atık Ön İşlem ve Geri Kazanım Tesislerinin Genel Esaslarına İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair yönetmelikte madde-5 te e-1listesnde yer alan 17 04 11 kodu kaldırılmış peki kablolar toplama ayırma tesisleri kabul edemiyorsa bu atık kodu hangi lisansa tabi edilecek

Cem YılmazMadde açık tabi ama bu değişiklikten önce kablolarını toplama ayırma tesisleri lisansına dahil edenler nasıl yapacak onaylanmış lisanslar iptal mi edilecek?Örn aynı şehirde iki farklı tesis kablolarını farklı lisanslara göre almış bu durumda il müdürlükleri bunu fark etmeyebiliyor asıl sıkıntı o

Önceki cevapları görüntüle…
ek1 ve ek2 her ikisinden de kaldırıldı.

Gamze ŞahinArkadaşlar İl Müdürlüğünden bilgi alamıyorum.Bazı eksik şeyler kafamda oturmadı.Bu uygulama rehberine göre kablo işleme prosesi; eğer plastiği ürün olarak satacak isek tehlikesiz atık geri kazanım lisansı, plastiği atık olarak satacaksak toplama ayırma lisansı alır." diye ifade ediliyor. Kablo kodu ise ek-1 ve ek-2den kaldırıldı.Ben kabloyu atık olarak bakırı ürün olarak satıyorum.Bu durumda lisans konusu ve ek kapsamı ne olacak bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.1663245033071.png

dilek kayaDilek Hanım,

Atık üreticisinde oluşan atık kabloları geri kazanım lisansına sahip firmalar alacak. Atık kabloları toplama ayırma tesisleri 01.09.2022 tarihi itibari ile alınması kaldırıldı. Daha önce toplama ayırma tesislerinin almış olduğu atık kablolar bu tarihten sonra geri kazanım lisansına sahip firmalara verilecek. Gözünüzü seveyim toplama ayırma ile ilgili olan bölümü kafanızdan silin. Uygulama rehberinin de güncellenmesi lazım ama yönetmelikte kaldırılan bir durumu uygulama rehberinde yer alsa bile uygulamayın.