• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Kodları Hk.

sanem25

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Özel sektör
Merhaba, 15 02 02 ve 15 01 10 kodları için hangi atıkların gönderimini yapılabilir? Birde kimyasal ile temas eden latex eldivenler hangi atık kodu ile gönderim yapılmalıdır? Kontamine olarak mı değerlendirmek gereklidir?

@H. Pınar Çulha bu arada da güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Başımıza geldikçe daha iyi, daha farklı detayları yakalamaya çalışıyoruz. Elimden geldikçe ve soruldukça ince ufak detayları seve seve veririm.

Merhaba,

İçi boş şekilde gövdesi çürümüş ve tekrar kullanımı mümkün olmayan yangın tüplerinin bertarafını hangi atık kodu ile yapabilirim ?
Basınçlı kaplar gibi düşündüm ama üfürmüş olabilirim :koptum:

Merhaba, bitkisel atık yağ ara depolama tesisleri atık yağ taşıdıkları bidonları ve tesisi yağdan temizlemek amacıyla kostikli suyla yıkama işlemi gerçekleştiriyor. Oluşan yağ ve kostik içerikli suyun atık kodu nedir?

Ama 19 11 "Yağın Yeniden Üretimden Kaynaklanan Atıklar" diye geçiyor, o yüzden çok emin olamadım. Peki sizce 07 01 01* ve 16 07 08* uygunluğu nedir?

@Ceren Dede 07'li faaliyetler Organik Kimyasal İşlemler olarak geçiyor. 16'lılar da listede başka türlü tanımlanamayanlar. Atık ile ilgili faaliyetler 19'lu kodlarda geçtiği için önermiştim. Tabi biz burada ne dersek diyelim, en nihai kararı atığı alacak firma ile görüşerek vereceksiniz.

Arkadaşlar merhaba,
cam işletmeme tesisimizde rodaj çamurları oluşmaktadır.Rodaj çamuru için daha önce bir analiz yapılmadığı için ben atık kodu olarak 10 11 13 atık kodu olarak belirledim.Sizce uygun mu doğru bir kod mu yardımcı olursanız çok sevinirm.Şimdiden çok teşekkürler :))

10 11 13 atık kodu uygun görünüyor. Bu kodla verebilirsiniz. Yine de bir vereceğiniz lisanslı firma varsa onlarla görüşmekte fayda var. ??