• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık kodları

@GONCA KEKEÇ

eğer atığınız bertaraf edilmeyecekse para ile satabilirsiniz. bende geri dönüşüm sektöründeyim plasik ambalaj atıklarını atık üreticisinden bedelli olarak almaktayız.
daha detaylı bilgi isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Merhabalar ,
İP HURDASI
BEZ HURDASI
ETİKET HURDASI
bunları sisteme hangi atık kodlarıyla girebilirim...

@ddmkmn

evet bertaraf edilecek atıkların bertaraf ücretini atık üreticisi karşılamakla yükümlü. burada atığın bedeli, sonrasında ne yapılacağına bağlı yani tehlikeli atıkların tamamını verirken bedel ödemek zorunda değiliz bir prosesten çıkan atık diğer bir proses için değerli olabiliyor. atık firmalarıda zaten bu işi yapıyor. genelleme yaparak tehlikeli atıkların tamamını verirken bedel ödemek zorundayız diyemeyiz. tabi kontamine ambalajlar değerlendirilemez ama genel olarak bahsediyorum
Yinede teşekkür ederim beni düzelttiğiniz için

Arkadaşlar Merhaba,
İkincil PVC çapak üretimi yapan bir tesisimde conta atığı ve kırma prosesi sonucu filtre tozları oluşuyor. bu atıklar ile ilgili hangi atık kodunu kullanmam doğru olur?

Merhaba,
Yapıştırıcı, silikon, macun,sıvı conta tarzında ürünlerin üretimini yapan bir firmamın piyasadan toplanan ürünlerini bertarafa yollamam lazım. Hangi atık kodu uygun olabilir?

@h.gozdetasdemir

08 04 kodlu atıklar sizin ürettiğiniz malzemelerle uyuşuyor diye düşünüyorum. Ancak yine en doğru bilgiyi, atığı almak isteyen/vermek istediğiniz firma yetkilisi bizzat görerek verecektir.

Öncelikle ürünlerin güvenlik bilgi formuna bakabilirsiniz. Eğer orada ürünlerin bertarafı ile ilgili bir bilgi yoksa 08 04 09*, 16 03 03*, 16 03 05* veya 20 01 27* olabilir. İsterseniz ekte gönderdiğim Tehlikeli Atıkların Sınıflandırılması Kılavuzunu inceleyip atığınıza uygun kodu bulabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• tehlikeli atık sınıflandırma kılavuzu cilt 1.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 22
  • tehlikeli atık sınıflandırma kılavuzu cilt 2.pdf
    1.7 MB · Görüntüleme: 14
  • tehlikeli atık sınıflandırma kılavuzu cilt 3.pdf
    1,022.8 KB · Görüntüleme: 13
Merhaba,

Fabrikamızda Jel Oda Kokusu üretiliyor. Üretim artığı olan bu jelleri hangi kodla gönderebiliriz acaba bilgisi olan var mı? Örnek bir ürünün MSDS'ini aşağıya bırakıyorum

Yukarıdaki mesajım ile ilgili yardım edebilecek kimse yok mu? :(

Ekli dosyalar

• GLADE MULTI SPRAY CLEAN LINEN.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 16
@Boranss
merhaba;

08 01 11* Organik çözücüler ya da diğer tehlikeli maddeler içeren atık boya ve vernikler
08 01 13* Organik çözücüler ya da diğer tehlikeli maddeler içeren boya ve vernik çamurlar

Tesiste oluşan atık kodu 06 01 02 (Hidroklorik asit ) olan atığımızı bertaraf ettirmek istiyoruz. Birçok lisanslı bertarafçı sitesinden bertaraf talebi oluşturdum fakat geri dönüş olmadı. Bu kodu tesisine kabul eden mestektaşlarım varsa bu konuda yardımcı olabilir mi?

@Havva Aydın
İletişime de geçtim talep oluşturulmasını istemekteler. Mailde attım, döneceklerini söyleyenlerde dönmedi malesef.

@seçil erdem

060102 atık kodunu kabul eden firmalar, buradan şansınızı bir deneyin isterseniz.

Adana/ASK ATIK YÖNETİMİ VE ATIKTAN TÜRETİLMİŞ YAKIT- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Düzce/GEP YEŞİL ENERJİ ÜRETİM TEKNOLOJİLERİ LİMİTED- 06 01 02* :Hidroklorik asit
İstanbul/TUZLA DERİ OSB GERİ DÖNÜŞÜM ANONİM ŞİRKETİ- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Tekirdağ/EKOLOJİK ENERJİ A.Ş. ÇORLU ŞUBESİ- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Tekirdağ/MESS ENTEGRE GERİ KAZANIM VE ENERJİ SAN. VE T- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Ankara/ARDAM ATIK TOPLAMA DEPOLAMA SANAYİ VE TİCARE- 06 01 02* :Hidroklorik asit
İstanbul/İSTAÇ İSTANBUL ÇEVRE YÖNETİMİ SANAYİ VE TİCAR- 06 01 02* :Hidroklorik asit
İstanbul/AKADEMİ ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZ. İNŞ. SAN. VE T- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Kocaeli/ANEL DOĞA ENTEGRE GERİ DÖNÜŞÜM ENDÜSTRİ A.Ş.- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Manisa/SÜREKO ATIK YÖNETİMİ NAKLİYE LOJİSTİK ELEKTRİ- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Eskişehir/EKOLOJİK ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Eskişehir/ÇİMSA ÇİMENTO SAN. VE TİC. A.Ş. ESKİŞEHİR ÇİM- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Ankara/SON-KA GERİ DÖNÜŞÜM VE BERTERAF MÜŞAVİRLİK MA- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Denizlİ/BEYSU İNŞAAT HURDA TURİZM HAYV. SAN. TİC. LTD- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Bursa/MESS ENTEGRE GERİ KAZANIM VE ENERJI SAN TIC A- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Manisa/ATEN ATIK YÖNETİMİ ENERJİ VE TAŞIMACILIK SAN.- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Kocaeli/CHIMIREC AVRASYA ENDÜSTRİYEL ATIK SAN. VE TİC- 06 01 02* :Hidroklorik asit
Ankara/ITC INVEST TRADING &CONSULTING AG-TÜ RKİYE AN- 06 01 02* :Hidroklorik asit
HatayFERHANOĞULLARI GERİ DÖNÜŞÜM TİC. LTD. ŞTİ.- 06 01 02* :Hidroklorik asit

@Havva Aydın

Çabanız için teşekkürler 10 tanesiyle iletişime geçtim :)) . Sonuç için yardımcı olacaksanız sevinirim.

Selam arkadaşlar
08 02 01 kodlu atık toz boyayı göndereceğim tesisi lisansında olmamasından dolayı 08 01 11 atık kodu ile alabileceğini belirtti. Sizce uygun mudur ?