• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Kodu Belirleme

Hazel A.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Madencilik Sektörü
Arkadaşlar Merhaba,

Maden Atıkları Yönetmeliğine göre atık karakterizasyonu belirlememiz gerekiyor. Ön görülen kod 01 03 07. Ana firma bu atık kodunu belirlemeyi maden atıkları yönetmeliğine göre yapmamızı istedi. Biraz araştırdım fakat sizlerinde görüşlerinizi almak istedim. Tam olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Demir madeni işletmesinde jig tesisi çalıştırıyoruz ve jig tesisi zenginleştirme atığı oluşuyor. Bu atığı da atık barajına göndereceğiz.

Merhaba,

Maden Atıkları Yönetmeliğine baktığınızda "Tehlikeli Maden Atığı" için aşağıdaki ibare geçer:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Yani oradan direkt olarak Atık Yönetim Yönetmeliğine geçmeniz gerekiyor. Atığınız "M" olarak belirlenmiş. Dolayısıyla siz 01 03 08 olarak vermeyi "İSTEMİYORSANIZ", atığı "01 03 07" olarak verecekseniz, aslında EK-3B analizi yaptırmak zorunda kalmıyorsunuz.

Maden Atıkları Yönetim Planı'nın EK 3'ünü de aşağıda bırakayım:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Beril Hanım Merhaba, kullanılan prosese göre 04 02 'li kodlara bakmanızı öneririm. Siz tela'yı nerede kullanıyorsunuz.

22863

patchwork halı / kilim imalatı endüstrisinde halıların altına ısıyla yapıştırılıyor Olgaç Bey, daha sonra halı / kilim o şekilde sabitlendikten sonra kesime giriyor

@Olgaç Sürmelihindi Olgaç Bey, kullanılan telanın fotoğrafını çektim. Yapışkanlı bir malzeme (Şeker diye adlandırıyorlar), ısı vererek halıların altına yapıştırıyorlar. Aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz. Yapışkanlı olduğu için atık kodu değişebilir diye düşündüm size danışmak istedim
20190516_142437.jpg

merhaba, havalandırma bacalarında bulunan filtreleri bertaraf firmasına gönderiyor musunuz? Gönderiyorsanız hangi atık kodunu kullanıyorsunuz?

@Cem Yılmaz bir denetimde filtreleri gönderiyor musunuz dedi, bende henüz filtrelerimiz kirlenmedi, yeni tesisimiz dedim ve geçtim. ancak o zaman farklı bir kod söylenmişti, hatırlayamadım.

ne çıksa 150202 ile gönderiyoruz zaten, kutsal kod :)