• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık kodu

kübra baran

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar ,

Şeker fabrikasından çıkan demir çelik cüruflarını (fotoğraftan gördüğüm kadarıyla cüruf ve demir çelikler karısık halde ) hangi atık kodu ile değerlendirmek gerekir ?

Teşekkür ederim ..

Merhabalar,

16 07 08, 16 07 09, 13 04 03, 13 06, 13 07, 13 01, ve 13 02 gibi tehlikeli sıvı atıklar için bertaraf tesisi bulamıyorum, yardımcı olmanızı rica ederim.
Kocaeli ve İstanbul illerinde lisanslı bertaraf tesisi olarak nereleri önerebilirsiniz?

Merhabalar,

Kocaeli ve İstanbul çevresindeki pil toplayan geri dönüşüm tesislerinden, dönüşüme girmeden atık pil satın almak istiyoruz, mümkün müdür?

Önceki cevapları görüntüle…
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Ebru GürBöyle bir şeyin mümkün olmayacağı kanısındayım. Atık olarak toplanan bir şeyi geri kazanım işlemine sokmadan kullanamazsınız. Zaten atık olarak almanızın da önü tıkalı. Eğer pili alan firma "atık ara depolama" olarak alırsa, siz de tehlikeli atık geri kazanım lisansı alırsanız mümkün olur. Bunun dışında bir çıkar yol göremedim.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Ebru Gürüstadım. @Cem Yılmaz ve @Serkan Ç. üstadlarımın yazdıkları gayet anlaşılır, net ve doğru ama şöyle bir çözüm yolu olabilir mi, ben kendim işin içinden çıkamadım. Acaba diyorum siz bu biten pilleri atık olarak toplanmadan önce size ulaşmasını sağlarsanız, kullanabilir misiniz. Çünkü atık olarak toplanan bir malzemenin lisans olmadan geri kullanılması açıkçası mantığıma çok yatmadı, benim.

Hüsamettin SelçukBiten pilleri de alması çok olası değil hocam. Fabrikanın kendi bünyesinde topladığı pilleri, atık çıkış kaydı olmadan çıkartması gerekiyor. Bu durumda pil toplamasının bir anlamı kalmıyor. Zaten yılda bir kere anca gönderebilecek kadar pil birikiyor.

@Serkan Ç. hocamın sorusuna ben de katılıyorum. Bitmiş ve atık olmuş pil üründe nasıl kullanılacak acaba 🤔

Merhaba, alüminyum külçe üreten firmada, alüminyumlar dökümhaneye girmeden önce filtreden geçiyor. Bu filtre atığının kodu ne olabilir?

1659343011396.png
Bu başlık altında mı değerlendirmeliyim?
Yoksa,

1659343087326.png
1659343107958.pngdöküme girmeden oluştuğu için bu kod uygun olur mu?

WhatsApp Image 2022-08-01 at 11.19.45.jpeg
Teşekkürler.