• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık koduna göre bertaraf / geri kazanım tesisleri

Nihal Ş. Aksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
DUO ÇEVRE ARITMA SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Aşağıdaki kodlardaki atıkları kabul eden bertaraf, geri kazanım tesislerine ihtiyacım var. İlgilenen firmaların tarafıma ulaşmasını rica ediyorum.

10 10 03 Ocak cürufları
10 10 10 10 10 09 dışındaki baca gazı tozu
15 02 02 * Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde
tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler
15 01 10 * Tehlikeli maddelerin kalıntılarını içeren ya da tehlikeli maddelerle kontamine olmuş
ambalajlar
12 01 18* Yağ içeren metalik çamurlar (öğütme, bileme ve freze tortuları)
20 01 21* Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar

atık kodunu belirleyemediğim diğer atıklar

Pik döküm kum atıkları
pik döküm maça atıkları
alüminyum döküm kum atıkları
alüminyum döküm maça atıkları
pik döküm atık pota
alüminyum döküm atık pota

Birde bu atıklar nereden alınacak? Hangi il? Ne kadarlık bir atık söz konusu? Bu bilgileri paylaşmanızda mümkün mü?

Çoğunluğu İstanbul Başakşehir İOSB de bulunan sanayi sitelerinden, birkaçı bayrampaşa, birkaçı sultangazi gazi mahallesi tarafından miktarları çok az diyebileceğim kadar az, ancak ikitelli dekiler birbirlerine çok yakın olduğu için hepsinin toplamı belli bir miktar eder.

o zaman kodlara göre taşıyıcıları bulun, bertarafçılara gönderin. daha düşük maliyetli halledebilirsiniz.

Taşıyıcılara verdiğimizde uatf lerin bize geri gelmesi gerekiyor, tehlikeli atıklar için, bu noktada sıkıntı yaşanır mı acaba?

10 10 Demir Dışı Döküm Atıkları
10 10 03 Ocak cürufları
10 10 10 10 10 09 dışındaki baca gazı tozu

Bu iki koddaki atıkları aynı anda alabilecek firma arıyorum. Geri kazanım için. Motat, TAT, Lisans, GFB listelerinin hepsine baktım 10 10 10 lisansı olan bir firma bulamadım. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Eğer 10 10 10 alan bir firma yok ise ben bu atıkları, mecburen, lisanslı tesislere vermek zorundaysam, bu durumda ne yapmalıyım?

15 01 10 * kodlu atıkları alan lisanslı bir tesise ihtiyacım var.

50kg altında 15 02 02 * kodlu atığı alacak lisanslı bir tesise ihtiyacım var.

Kolay gelsin
Bir işletmenin çevre mühendisiyim. atik getirme merkezi adlı projemiz kapsamında atık ilaçları topluyoruz ve bunları imha etmek için izaydaşe iştah dışında neresi var ilginize teşekkür ederim

Tehlikeli atık taşımacılığı için Ankara'da lisanslı taşımacılık firması arıyorum Motat'dan bir şeyler çıkaramadım. Yardımcı olabilecek var mı?

ASK ATIK YÖNETİMİ firması olarak Adana ilinde entegre tesisimiz bulunmakta ve aynı zamanda lisanslı olarak atık taşıma faaliyeti yapmaktayız. Faaliyet bölgelerimiz tüm TÜRKİYE çapında olup, atıkların nakliyesi ve bertarafı konusunda bizlerden fiyat alabilirsiniz. Yardımcı olurum herkese.ASK ATIK FİRMA LİSANSI YENİ (2).jpg ASK ATIK FİRMA LİSANSI YENİ (2).jpg ASK ATIK FİRMA LİSANSI YENİ (1).jpg

@Hurricane
0533 594 69 22 numaralı telefondan bana ulaşabilirseniz yardımcı olayım size.

Ekli dosyalar

• ASK ATIK YÖNETİMİ GEÇİCİ FAALİYET BELGESİ.pdf
    144.8 KB · Görüntüleme: 24
  • 4-ASK GERİ DÖNÜŞÜM FİRMA LİSANSI 1.jpg
    4-ASK GERİ DÖNÜŞÜM FİRMA LİSANSI 1.jpg
    500.7 KB · Görüntüleme: 23
  • 5-ASK GERİ DÖNÜŞÜM FİRMA LİSANSI 2.jpg
    5-ASK GERİ DÖNÜŞÜM FİRMA LİSANSI 2.jpg
    667.3 KB · Görüntüleme: 18
20 01 21* Flüoresan lambalar ve diğer cıva içeren atıklar
15 02 02 * Tehlikeli maddelerle kirlenmiş emiciler, filtre malzemeleri (başka şekilde
tanımlanmamış ise yağ filtreleri), temizleme bezleri, koruyucu giysiler
16 06 04 kodlu, Alkali piller
benim çalıştığım toplama ayırma tesisinde bu kodlu atıklar çıkmakta ama yılla toplasanız 5 10 kg geçmez çıkacak atıklar firmalar bu kadar az kilo için ne sözleşme yapıyor nede aracını yolluyor ben bu durumda ne yapmam gerek acaba bilgisi olan var mı bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

@A.samet

Atıkların Karayolunda Taşınmasına İlişkin Tebliğ
Madde 5-
h) Tıbbi atıklar hariç olmak üzere tek seferde 50 kg altında taşınacak olan bu Tebliğ kapsamındaki atıkların taşınmasında lisanslı araç taşıma zorunluluğu yoktur. Ancak bu atıkların kayıt altına alınabilmesi için UATF kullanılır.

Bu şekilde 50 kg altındaki belirttiğin atıkları bünyenizdeki herhangi bir araç ile götürebilirsin. Selamlar.

@A.samet uygun paketleme yaparak ve uatf düzenleyerek kargo ile gönderebilirsiniz veya kendi aracınız ile firmaya teslim edebilirsiniz.

Atık piller için de TAP ile görüşebilirsiniz

Yıl sonu yaklaşıyor , tehlikeli atıklarınızı gönderecek firma arayan meslektaşlar varsa bana ulaşabilirler. Tesisimiz Adana da bulunmakta , tüm bölgelere hizmet vermekteyiz. Hem nakliye hem atık kabülü yapmaktayız. Lisansımızı bakanlığın sitesinden görebilirsiniz. ASK ATIK YÖNETİMİ