• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık kodunda çelişki

Tutku Alper

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
merhaba arkadaşlar
danışmanlığını yaptığımız firmadan atık olarak ahşap çıktığını söyledi ben de atık yönetim planını hazırlıyorum fakat tehlikeli maddeler içeren ahşap için 2 kod birden var 19 12 06 ve 20 01 37 hangisi doğru olan acaba?

bayramdan sonra gezeceğiz tesisi o zaman tekrar yazarım buraya gördüklerimi ona göre karar veririz.

eğer söz konusu atık ahşap paletler ise ki kartonları var demesi böyle düşündürttü. onlar nakliye ambalajı olarak geçiyor. ambalaj bildiriminde bu şekilde bildirmiştik.

Merhaba,
19 lu kodlarla bakanlik gorusu alinmadan cikis yapilamaz, 19 lu kodlar geri donusum/geri kazanim tesislerinin cikis yaptigi kodlardir. Tesisin faaliyet alanina bakin, ornegin atik yonetimi genel esaslarinda 3 ten fazla, kodlari birbirinden farkli demir metali gorebilirsiniz, burada endustriniz onemli. En net sonuc ise il cevre mudurlugunden alacaginiz yazili gorus olacaktir. Bu tarz gorusleri sozlu degil yazili almaya bakin tavsiyem.

Kolay gelsin.