• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık kutusu istemeyen müdür

Funda Saltık

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
özel
arkadaşlar, fabrikanın ofis bölümlerinde atık kutusunun çirkin durduğunu söyleyen bir müdürüm var, yardım.

@selcuk_kucuk
Evet bunu düşündüm ben de ufak ebatlı 2 çöp kutusu alıp(çirkin olmayanından) masa altlarına koyduracağım. Müdürden habersiz kağıt bari toplayalım.

Niçin canınızı sıkıyorsunuz ki yaz bir yazı üst yönetime ya da müdürüne hitaben ilgili yönetmwliğin şu maddesine göre bizim bu atıkları ayrı toplamamız lazım, yasal zorunlulukları yerine getirmezsek de çevre kanunun ilgili maddelerine göre cezai sorumlulukları var dersiniz olur biter. Hiç boşuna yormayın kendinizi. Ben artık böyle yapıyorum kafa rahat. Yoksa kimseyi memnun edemeyiz.

@zuhall
Ayrı toplamak zorunluluk ama, denetime geldiklerinde buna hiç bakmıyorlar ki. Nerde sizin ambalaj toplayıcınız diyorlar mı, bana hiç denk gelmedi.

Daha önce bizde tutanağa yazdılar ambalaj atıklarının kontrolü yönetmliği gereği ayrı toplanması gereken ambalaj atıkları ayrı toplanmamaktadır diye. Bir sonraki denetimde de aynı olursa cezai işlem uygulanabilir. Bende onun için uğraşıyorum. Bölge olarak biraz işlek yollardan uzak olduğumuzdan firmalar gelmiyordu.Şimdi belediye bir firma ile anlaştı ve ilçemizde toplama lisansı alan bir firma var. Onları çağırıyorum bedavaya vercez hala gelmiyorlar. Ben de mekan içi kutuları ve konteynırları firmadan isteyeceğim. Elinizde lisanslı firmalarla yapılmş sözleşme örneği varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim arkadaşlar

Söyleyeyim bakalım, bazı firmalara böyle uygulama yapılmış falan diyeyim. Teşekkür ederim. Ambalaj için lisanslı firmalarla sözleşme yok. Ben aradığımda çağırın gelelim dediler, belediyelerin sözleşmesi olduğu için böyle diyorlar sanırım.