• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık pil ve akümülatörlerin kontrolü yönetmeliği

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sağlık Kurumu
ATIK PİL VE AKÜMÜLATÖRLERİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 31.08.2004 Resmi Gazete Sayısı: 25569

Amaç

Bu Yönetmeliğin amacı; pil ve akümülatörlerin üretiminden başlayarak nihai bertarafına kadar;

a) Çevresel açıdan belirli kriter, temel koşul ve özelliklere sahip pil ve akümülatörlerin üretiminin sağlanmasına,

b) İnsan sağlığına ve çevreye zarar verecek şekilde doğrudan veya dolaylı olarak alıcı ortama verilmesinin önlenmesine,

c) Etiketleme ve işaretleme ile pil ve akümülatör ürünlerinin kalite kontrolünün, ithalatının kontrolünün ve içerdiği zararlı madde miktarının kontrolünün sağlanmasına,

d) İthalat, ihracat ve transit geçişlerine ilişkin esasların belirlenmesine,

e) Yönetiminde gerekli teknik ve idari standartların sağlanmasına,

f) Zararlı madde içeren pil ve akümülatörlerin üretilmesinin, ihracatının, ithalatının ve satışının önlenmesine,

g) Atık pil ve akümülatörlerin geri kazanım veya nihai bertarafı için toplama sisteminin kurulmasına ve yönetim planının oluşturulmasına,

yönelik prensip, politika ve programların belirlenmesi için hukuki ve teknik esasları düzenlemektir.

Kaynak:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Not: Yönetmelik 05.11.2013 Tarihinde 28812 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Atık Pil ve Akümülatörlerin Kontrolü Yönetmeliğinde Değişik Yapılmasına Dair Yönetmelik'teki değişikliklere göre yeniden revize edilmiştir.

Ekli dosyalar

• Atık Pil ve Akümülatörlerin Yönetmeliği.pdf
    5.8 MB · Görüntüleme: 113
Göksel Bey Merhaba,
İlgili yazınızın altında pdf formatındaki yönetmeliğe baktım. Bir ayrıntı dikkatimi çekti. Resmi Gazete Tarihi:25.11.2006 Resmi Gazete Sayısı:26357 yazıyor. Fakat 05.11.2013 tarih ve 28812 sayılı değişiklikte Resmi Gazete Tarihi:31.08.2004 Resmi Gazete Sayısı:25569 yazıyor. Bu konu ile bilgilendirir misiniz:)

23.12.2014 tarihli Resmi Gazete'de değişiklik yayımlanmıştır.
Bilgilerinize.

Ekli dosyalar

• ATIK PİL VE AKÜMÜLATÖRLERİN KONTROLÜ YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK.docx
    12.8 KB · Görüntüleme: 71
Eline böyle bir yazı ulaşan var mı acaba? Hastanemize böyle bir yazı geldi ancak yazının içeriğiyle alakamız yok. Yoksa ben mi yanlış anlıyorum, yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• 8-6-2016_9-14-22.pdf
    277.8 KB · Görüntüleme: 78