• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Sahalarında bulunan Kör kuyular hakkında

Tugceozdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ŞİŞECAM Mersin Cam Ambalaj Fabrikası
Merhaba;

Atık sahamda bulunan kör kuyuda bir miktar atıksu birikmiş durumda bu atıksuyu hangi atık kodu ile bertaraf ediyorsunuz veya hangi işlemlere tabi tutuyorsunuz?

Merhaba,

Endüstriyel atıksu arıtma tesisiniz varsa, bağlantısını direk oraya verebilirsiniz. Eğer bulunan yerden çekim yaptıracaksanız, biz il müdürlüğünden de onay alarak, 19 07 02 kodu ile çekim yaptırmıştık.

Bilgilerinize.

Merhaba Fatih bey;
Hali hazırda zaten benim tesisimde endüstriyel atıksu arıtma tesisi mevcut sadece oradan oraya bağlantı yok. Çekim işlemi sonrası arıtma tesisinin dengeleme tankına aktarsam olur mu?

Endüstriyel Arıtma tesisiniz varsa arıtımı için tesise verebilirsiniz.
Arıtma ile ilgili çok bilgim olmadığı için hangi kısıma ileteceğiniz konusunda daha bilgili arkadaşlar yardımcı olabilir.
Yanlış bilgi vermeyeyim :)

Merhaba,
Bir firmamda eayp alırken kör kuyuda toplanan suyu pompa yardımıyla tesisin kendi bünyesindeki endüstriyel atıksu arıtma tesisine bağladığımızı belirtmiştik. Konuyla ilgili Kocaeli il müdürlüğünden, durumun sakıncalı olduğu, atıksuların birbiriyle karıştırılmaması gerektiği ve teknik ekiplerin tespiti halinde cezai işlem uygulanabileceği belirtilmişti.

Bilgilerinize.

@busrabk İstanbul il müdürlüğü ise geldiğinde atık alanındaki kör kuyuyu, arıtmaya bağlamamızın daha sağlıklı olduğunu dile getirmişti. Bu sayede sürekli çekim yapılmaz, gözetim altında arıtılır demişti. Konu hakkında kime neye güveneceğimizi şaşırdık artık.

Bu kör kuyularda hangi tür atıksu birikiyor ? Atıksuyu alıp arıtma tesisine bağlamak başka , proseslerden kaynaklı atıksu arıtma tesisine yağmur suyu , şebeke suyu bağlamak başka atıksu türleri muhakkak önemlidir. Ama eğer tesisinizin bildiriminde evsel ve endüstriyeli ayrı tutmuş ona göre izin almışsanız cezai işlem uygularlar.

@cm.mervan tesisimde 2 endüstiyel 1 evsel arıtma tesisim mevcut atıksu karakterisitiğini bilemiyorum ama yağlı bir yapı görülmüyor daha çok zemin yıkama suları, yağmur suyu vs old. düşünüyorum
[automerge]1601389380[/automerge]
@serhatyolda yarım ton su var aşağı yukarı o kadar suyu emdirmek bertarafa yollamak hem absorban hemde bertaraf maliyeti olur

@Tugceozdemir Direk arıtma tesisinin dengeleme havuzuna iletin . Hiç bir problem olmaz ama o suyu yağmur suyu alt yapı sistemine bağlayın , en azından birikmesini önlersiniz.