Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık strafor geri dönüşümü

Konu, 'Geri Dönüşüm ve Yeniden Kullanım' kısmında Sinem Yener tarafından paylaşıldı.

1. Sinem Yener

Sinem Yener CMNet Üyesi

ArkadaŞlar straforun gerİ dÖnÜŞÜmÜ hakkinda bİlgİ sahİbİ olan varsa lÜtfen yardimlarinizi rİca edİyorum.

2. Serhat Güler

Serhat Güler CMNet Üyesi

Konu hakkında net bilgim yok fakat çalıştığım şehirdeki bir strafor fabrikasının internet adresinin gönderiyorum. inceleyin. faydalı olmazsa iletişim bilgilerinden telefon ile arayarak onlardan da rica yolu ile temin edebilirsiniz diye düşünüyorum.

http://www.denizyalitim.com.tr/geridonusum.htm

Ekli Dosyalar:

3. snnklnc

snnklnc CMNet Üyesi

Plastik hammadesi olarak geri dönüşümü yapılıyor diye biliyorum ben.

4. Ercan Karagulmez

Ercan Karagulmez CMNet Üyesi

Arkadaşlar lütfen yardım.XPS cinsi strafor atıklarını alan firma varmı.3 gündür araştırıyorum fakat kimse almak istemiyor bu atıkları.İstanbul avrupa yakasında bildiğiniz bir firma varmıdır acaba

5. kaan.karapınar

kaan.karapınar CMNet Üyesi

ercan bey kaya plastik firması olarak eps ve xps atıklarını değerlendirmekteyiz

6. arif demirtaş

arif demirtaş CMNet Üyesi

KISMET GERİ DÖNÜŞÜM
    firmamız ankara 2006 yılında kurulup strafor atıklarını geri kazanım olarak değerlendirmektedir. ankara ve yakınlarından strafor atıklarınızı xps,eps, balık kutusu,eps tozu,xps tozu vs almaktadır. ankara ve şehir dışından eritilmiş takozlarınız değerinde alınır.aynı anda strafor eritme makinaları satmakdadır. irtibat:0531 403 45 88 /0541 403 45 88 /0554509 77 56

7. tuba-ak

tuba-ak CMNet Üyesi

Antalyada strafor atığı alan firma olup olmadığı hakkında bilginiz var mı?

Erdinç Dinç ve arif demirtaş bunu beğendi.
  8. rüya

rüya CMNet Üyesi

Arkadaşlar straforun atık kodu nedir? Bilgisi olan varmı acaba...

arif demirtaş bunu beğendi.
  9. Hakan Bedel

Hakan Bedel CMNet Üyesi

10. arif demirtaş

straforun atık kodu ps olarak geçiyor . antalyada bir firma başlamıştı ama sonra geri kapattı die biliyorum .

11. Erdinç Dinç

Erdinç Dinç CMNet Üyesi

Ergrup Plastik olarak Ankara, İzmir,Antalya da strafor geridönüşüm tesisimiz bulunmaktadır ayrıca firmamız geri dönüşüm lisansına sahiptir.ERDİNÇ DİNÇ 0507 997 61 63

12. arif demirtaş

Kısmet geri donusum olarak ankara ve cevre ıller den strafor atıklarınız,erıtılmıs strafor takozlarınızda degerınde alınır. Arif Demırtas ANK/YENIMAHALLE GSM:0541 403 45 88 --0531 403 45 88

13. straforhurda

straforhurda CMNet Üyesi

14. kaan.karapınar

kaan.karapınar CMNet Üyesi

Strafor atıklarınızı (Toz kutu ve her türlü eps & xps) Kendi araçlarımızla yerlerinden almakta ve tekrar kullanıma kazandırmaktayız.
    0530 873 89 58

15. Faruk Dağgezen

Faruk Dağgezen CMNet Üyesi

Gürkan Güslü bunu beğendi.
  16. Gürkan Güslü

Gürkan Güslü CMNet Üyesi

17. Faruk Dağgezen

@Gürkan Güslü Evet bulunduğumuz bölge atık strafor(köpük) çıkmaktadır. TAT olarak bu straforları geri dönüşüme kazandırmak istiyoruz. Bunun için gerekli olan ekipman ve geri dönüşüm firmları hakkında bilgi gerekli.

Gürkan Güslü bunu beğendi.
  18. kubiay DUMAN

kubiay DUMAN CMNet Üyesi

@Faruk Dağgezen geri dönüşümü ne aşamaya kadar yapacaksınız. Sadece eritip takoz haline mi getireceksiniz yoksa takozlarını kırıp çapak mı yapacaksınız? Eritme işlemi için tek makine ile bu işlemi yapabilirsiniz. Görsel bulursam paylaşacağım

19. Gürkan Güslü

Gürkan Güslü CMNet Üyesi

Evet @kubiay DUMAN Bey'inde dediği gibi straforları bulunduğu hal ile alan yerler çıkabilir fakat ağırlık olmayıp hacim nedeniyle aşırı nakliye masrafı çıkar. 5.000-20.000 Tl gibi bir masraf ile alacağınız eritme makinesi ile takoz haline getirerek satış yapabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgede ki GDT'ler hakkında bilgim yok fakat @kubiay DUMAN Bey bu iş üzerine çalışıyor anladığım kadarıyla belki kendisi her konuda daha iyi destek olabilir.

Bu arada @kubiay DUMAN Bey trakya bölgesinden alım yapıyormusunuz ? Bizlerde T.A. tesisimizde çıkan straforlarla ilgili çalışma düşünüyoruz. Makine konusunda desteğiniz var ise görüşüp anlaşmak isteriz. gurkanguslu@ankacevre.com mailim

Faruk Dağgezen bunu beğendi.
  20. Faruk Dağgezen

@kubiay DUMAN Biz eritip takoz haline getirmeyi düşünüyoruz. Takoz halinde geri dönüşüm firmalarına vereceğiz. Araştırdığım kadarıyla bu makinalar 20000-50000 € arasında bir fiyat çıkıyor. Bu makinalar yurtdışından mı getiriliyor yoksa türkiyeden de bunu tedarik edebiyormuyuz?

@Gürkan Güslü ilginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...