Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık su arıtma tesisi noter onaylı taahütname

Konu, 'ARŞİV' kısmında Arif Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Arkadaşlar merhaba,

Forumu biraz araştırdım ancak bu konuyu net bir şekilde açıklayan başlık bulamadım. Atık su arıtma tesisleri için ilgili yönetmeliklere uyulacağına dair noter onaylı taahütname istenmekte. Bu taahütnamenin bir formatı var mıdır? İl Çevre Müdürlüğü ile yaptığım görüşmede 'GALİBA bir formatı olması lazım'dedi. Ben araştırdım bulamadım. İl Çevre Müdürlüğündeki arkadaş karıştırmış mıdır yoksa gerçekten bir format var mıdır? Şimdiden teşekkürler...

2. CMNet Okuru

CMNet Okuru CMNet Üyesi

Arif Bey merhaba,

2012/9 genelgesinden mi bahsediyorsunuz?
    Hazırlanan proje kapsamında düzenlenmiş noter onaylı hizmet alım sözleşmesi fotokopisi isteniyor. Siz zaten arıtmayı yapan firma olarak zaten yükümlüsünüz. Ekstra bir taahhüte gerek yoktur diye düşünüyorum ancak hizmet alım sözleşmesinde ''Atıksu Arıtma Proje Onay genelgesi 2012/9 hükümlerine göre hizmet verilmesi '' ibaresini eklemelisiniz.

'Projeyi hazırlayan, inşaatını ve/veya işletmesini yapan firmalar kendi konuları ile ilgili hususlarda, tesisin çevre izni kapsamında deşarj standartlarını sağladığının tespitine kadar sorumludur. '

3. Arif Öztürk

Arif Öztürk CMNet Üyesi

Ben danışman firmayım öncelikle ondan bahsedeyim.

Su kirliliği kontrolü idari usuller tebliğinde Ek-1 12. madde de belirtilen yazıdan bahsediyorum.

4. Taahhütname ile ilgili bir format yok biz il müdürlüğü ile bir format oluşturduk sizde bu formatı il müd. sorun uygun bulurlarsa kullanabilirsiniz.

Ekli Dosyalar:

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?