• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık su arıtma tesisi noter onaylı taahütname

Arif Öztürk

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,

Forumu biraz araştırdım ancak bu konuyu net bir şekilde açıklayan başlık bulamadım. Atık su arıtma tesisleri için ilgili yönetmeliklere uyulacağına dair noter onaylı taahütname istenmekte. Bu taahütnamenin bir formatı var mıdır? İl Çevre Müdürlüğü ile yaptığım görüşmede 'GALİBA bir formatı olması lazım'dedi. Ben araştırdım bulamadım. İl Çevre Müdürlüğündeki arkadaş karıştırmış mıdır yoksa gerçekten bir format var mıdır? Şimdiden teşekkürler...

Arif Bey merhaba,

2012/9 genelgesinden mi bahsediyorsunuz?
Hazırlanan proje kapsamında düzenlenmiş noter onaylı hizmet alım sözleşmesi fotokopisi isteniyor. Siz zaten arıtmayı yapan firma olarak zaten yükümlüsünüz. Ekstra bir taahhüte gerek yoktur diye düşünüyorum ancak hizmet alım sözleşmesinde ''Atıksu Arıtma Proje Onay genelgesi 2012/9 hükümlerine göre hizmet verilmesi '' ibaresini eklemelisiniz.

'Projeyi hazırlayan, inşaatını ve/veya işletmesini yapan firmalar kendi konuları ile ilgili hususlarda, tesisin çevre izni kapsamında deşarj standartlarını sağladığının tespitine kadar sorumludur. '

Ben danışman firmayım öncelikle ondan bahsedeyim.

Su kirliliği kontrolü idari usuller tebliğinde Ek-1 12. madde de belirtilen yazıdan bahsediyorum.