Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık sularda alüminyum giderimi hakkında

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Kubilay tarafından paylaşıldı.

1. Murat Kubilay

Murat Kubilay CMNet Üyesi

Atık sularda Al giderimi hakkında internetten yök tezleri dahil pek fazla kaynak bulamadım. Bu anlamda beni yönlendirebilirmisiniz. Başka nerelerden kaynak bulabilirim.

2. Fatih Özcan

Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

Google Books, sciencedirect gibi yerlerde de arama yapabilirsin.

3. Murat Kubilay

Teşekkür ederim...

4. Murat Kubilay

Elimde hala elle tutulur birşeyler yok. Daha spesifik bilgilere ihtiyacım var. Mümkünse alüminyum tesisine arıtma yapan arkadaşların deneyimlerini rica ediyorum

5. hakan.ozgonen

hakan.ozgonen CMNet Üyesi

Merhaba,
    Aluminyum atık arıtma sistemlerinde koagülant amaçlı kullanılır. Dolayısı ile atığınızda yüksek oranda alüminyum içeriği var ise, kireç yada kostik ile pH düzenleyip aluminyumu koagule edebilirsiniz. ardından uygun polielektrolit ile floküle edip çöktürebilirsiniz. Halihazırda bu yöntemi uygulayıp yine alüminyumu istenilen değerlere indiremiyorsanız arıtmaya ek olarak metal giderici kimyasal kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Burak Kasap bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?