• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Taşıyan Araçlar İçin TSE Uygunluk Belgesi Alınması Hakkında

Melike Yıldız Kurtar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Etken Çevre Danışmanlık
Arkadaşlar merhaba,

Motat kapsamında kullanacağımız iki aracımız için Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı alacağız fakat öncesinde TSE Uygunluk Belgesi almamız gerekiyor. Bu işlemi üç dört ay öncesine kadar TSE'nin ilgili birimlerinden birebir başvuru ile gerçekleştiriyorduk fakat başvurular artık online sistem üzerinden alınıyormuş. TSE'den edindiğim bilgiler doğrultusunda sisteme kayıt yaptım fakat sonrasında nasıl bir yol izleyeceğim hakkında kafamı karıştıran noktalar var. Linkteki sistemi aktif olarak kullanan arkadaşlar var mı aramızda?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Merhaba.. İlk önce firma yetkili başvurusu yapılmalı. Ordan imza sirküsü yükleniyor e imza ile. Vekaleten yapılacaksa da vekaletname yüklenecek. Daha sonra sol tarafta yeni başvuru seçeneğini tıklıyoruz. Araç Proje hizmetleri ve araç uygunluk belgesi süreci diye devam ediyor. Sistem sizi yönlendirir zaten. Daha önce TSE ye başvuru yapıldığında araca ait bilgileri bu kez online sisteme giriyoruz. Plaka, şase no, taşıma şekli kapasite vb. Sonra da aracın muayene edileceği lokasyonu seçiyoruz. Kolay gelsin.

Teşekkürler Neriman Hanım, yetkili talebi kısmında biraz sorun yaşadım ama hallettim sanırım. Değerlendirme aşamasında şuan, umarım olmuştur.

@neriman_i
Neriman Hanım merhaba, sizi tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın.
İki dorsemiz için uygunluk başvurusunda bulundum, ücretler firmaya fatura edilecek sanırım değil mi? Herhangi bir referans numarası ile bankaya ücret yatırma durumu söz konusu oluyor mu?