Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık Toplama Ayırma Tesisleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında ugurkavakli tarafından paylaşıldı.

 1. ugurkavakli

  ugurkavakli CMNet Üyesi

  Atık toplama ayırma tesisinin kurulması için hangi fiziki şartları sağlamamız gereklidir?
   
 2. Gül Erşahince

  Gül Erşahince CMNet Üyesi

  atık toplama derken ambalaj atığından mı bahsediyorsunuz? istenilen şartlar bakanlığın sitesinde mevcut oradan indirebilirsiniz.
   
 3. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  ya da hangi atık sınıfıysa; ilgili yönetmelik ve tebliğlerinde fiziksel ,idari tüm şartları bulabilirsiniz.
   
 4. Esin Adır

  Esin Adır CMNet Üyesi

  ambalj atıkları ise,
  ''ambalaj atıkları kontrolü yönetmeliği''
  ''toplama ayırma tesislerinin kriterleri '' başlığı altında belirtilmiştir.
  kolay gelsin.
   
 5. akkayaemre

  akkayaemre CMNet Üyesi

  1000 m2 zemini beton olan etrafı 3 metre duvarla yada bir şekilde çevrili olan bir tesis olmalı. Tesiste işçiler için duş soyunma odası soyunma odalarında dolaplar ve yemekhane kısmı olmalı.Bayan işçi çalıştırılacaksa onlarınklininde il müdürlüğü ekipleri görmek isteyeceklerdir. Zeminde yıkama sularının gidebileceği ızgara sistemi olmalı. tesiste 1 adet ayırma platformu olmalı. 1 adet hidrolik pres olmalı. Tesis üzerine kayıtlı yada kiralık iki adet toplama aracı(kamyon/kamyonet) olmalı. Ayırm yapılacak kısmın üzerinin yağmur ve kar suyundan etkilenmeyecek şekilde kapalı olması gerekir. 1 adet çevre mühendisi istihdam etmek zorunda bu tesisler. Bunun dışında atıklarını toplayacağınız belediyenin ambalaj atıkları yönetim planının bakanlık tarafından onaylanmış olması gerekir. duruma göre Çevko yada Tükçev ile anlaşırsanız teknik anlamda size destek vereceklerdir. Konuya ne kadar vakıf olduğunuzu bilmediğim için şimdilik bunları yazdım umarım işinize yarar. Bu yazdıklarım dışında tabi birde tamamlamanız gereken evrak listesi var. İyi çalışmalar dilerim.

  Emre AKKAYA
  Esçev Mühendislik

  Tel : +90 222 228 20 01
  Faks: +90 222 228 20 02
  Web: www.escev.com.tr
  E-Posta : emreakkaya@escev.com.tr
   
 6. melahat

  melahat CMNet Üyesi

  Cevabınız için çok teşekkür ederim. Kolay gelsin.
   
 7. ugurkavakli

  ugurkavakli CMNet Üyesi

  Arkadaşlar atık toplama ayırma tesisi için geçici faaliyet belgesi başvurusundan sonra herhangi bir belediye ile bir sözleşme yapmamız gerekiyormuş. Sözleşme örneği varsa paylaşmanızı rica ederim.
   
 8. Pınar Özgen

  Pınar Özgen CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, yeni kurulacak toplama ayırma tesislerinin bulunacakları yere dair herhangi bir alan belirlemesi var mı? Örneğin tarım alanı çevresi, yerleşim yeri vb. gibi. Veya bunların dışında kurulacak alanla ilgili herhangi bir bilgiye nasıl ulaşabilirim?
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...