• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Toplama Ayırma ve Geri Kazanım Firması Stajı

Cankat

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sakarya üniversitesi
Merhaba ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım tesisinde staj yapmaktayım.Her gün aynı işlemler yapıldığı için staj defterimi yazmakta oldukça zorlanıyorum.Daha önce bu sektörde staj yapmış olan bana yardımcı olabilir mi?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Cankat
Aslında hergün aynı işler yapılmıyor sizin o sektörde bakmanız gereken daha çok mühendisin yapmış olduğu bildirimler. Hangi atıkları giriyorlar bağlı oldukları lisanslar ve yönetmelikler nelerdir. Tesisin ana faaliyet konusunda yer alan ve belge kapsamında tesise alınan atıklar ve geri kazanımı sağlanan atıklar. Her gün için ayrı ayrı olarak tesisin hangi yönetmelik kapsamında faaliyetini yapmakta olduğunu takip etmek. Mesela yapılan bildirimler yada gönderimi sağlanan atıklar çevre mühendisi olarak hangi yönetmelik kapsamında yapıldığını tespit etmek. Kendinizi çalışan bir çevre mühendisi olarak düşünün yaptığınız işleri yada o tesiste neyi neye göre yapmanız gerektiğini sorgularsanız orda yapacağınız staj zamanından daha fazlasına ihtiyaçınız olacaktır. Çevre mühendisine sürekli soru sorun çekinmeyin. Araştırın sürekli ben aynı sektörde yaptım yanında çalıştığım mühendis beni sürekli uyarırdı araştırma yap diye. Şuan pişman mıyım asla Kendisine minnettarım onun sayesinde neyi nasıl yapmam gerektiğini öğrendim. Araştırma yapmak en sevdiğim aktivite oldu birşey yayınlandığında öğrenmek adına eski ile yeniyi karşılaştırıyorum.

Kendisine buradan da teşekkür etmek isterim @Gülşah Albayrak meslekte ilk adımı onunla attım ve iyiki de onunla attım çok şey öğretti kendisiyle çalışan arkadaşlar çok şanslı.

Sibel ElmasSibel öncelikle güzel sözlerin için Teşekkür ederim :) Öğrenmeye açık olan sendin o bakımdan benim işimde kolay oldu :) @Cankat Sibel arkadaşımızın da dediği gibi staj yaptığınız tesisin lisans konularına göre mevzuatlardan bahsedebilirsiniz. Çevre Görevlisi' nin sorumlulukları nelerdir? lisans alma aşamaları, bildirimler ve proseste neler yapıldığını yazabilirsiniz.