• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Atık üreticisi ambalajlarını belediyenin anlaşmadığı bir firmaya verebilirmi?

Kayıt
26 Haziran 2009
Mesajlar
63
Beğeniler
6
Şehir
KARABÜK
#1
Belediyenin anlaştığı tek bir Toplama ayırma lisanslı firma var arkadaşlar, ancak ilçe belediyesinin anlaştığı toplama ayırma tesisi bizim belediyenin mücavir alanındaki bir endüstriyel tesisin ambalaj atıklarını alabilirmi ? yani atık üreticisi olan bir fabrika bağlı olduğu belediyenin mbalaj atığı yönetim planına uuymak zorunda değilmidir? kendisi isterse başka bir bir firma ile anlaşabilir mi?
 
Kayıt
15 Kasım 2010
Mesajlar
206
Beğeniler
97
Şehir
Körfez/KOCAELİ
#2
Ambalaj atığı kontrolü yönetmeliği,
Madde 23
(3) Organize sanayi bölgeleri yönetimleri, organize sanayi bölgeleri bünyesinde yer alan sanayi işletmeleri ve diğer sanayi işletmeleri, çevre kirliliğine yol açmayacak şekilde ayrı biriktirilen ambalaj atıklarını oluştuğu noktada çevre lisanslı/geçici faaliyet belgeli toplama ayırma tesislerine veya istemeleri halinde belediyenin toplama sistemine bedelsiz şartı aranmaksızın verirler. Ancak lisanslı/geçici faaliyet belgeli toplama ayırma tesisi kuran organize sanayi bölge yönetimleri organize sanayi bölgeleri bünyesinde yer alan katılımcılarından ambalaj atıklarını toplayabilirler.