• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yağ analiz hk.

t.ozcan

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar eğer tesisimizde;
  1. Trafo-Jeneratör
  2. Asansör
  3. Çim biçme makinası, buggy (golf sahası araçları) mevcut ise bu bahsettiim her bir kalemden çıkan atık yağlar için ayrı ayrı atık yağ analizi mi yaptırmamız gerekiyor (Zira atık üreticisine bunu bir kere bile yaptırmaya çalışsamız da maliyeti yüksek olacaktır).
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

analiz başına yanlış hatırlamıyorsam 895+kdv alınıyor, ben hepsinden karma bir numune ile analiz yaptırmıştım ve 1. kategori yağ analiz sonucunu almıstım

analiz yaptırırken yağları karıştırma konusunda dıkkat edın yagınız 1 . kategorı ıken 2 cıkma olasılıgı olabılır eger 2 cıkma olasılıgı olan yagınız var ıse onu ayrı analız yaptırın derım ben

Tuba Hanım motor yağları(jeneratör)aylık diğer atık yağlarınız ise işletmenizde ve yağınızın içeriğinde değisim olmadığı müddetçe 1 kereye mahsus yaptırmanız yeterli ama içerikte değişiklik olursa su oranı fazla çıkma yada kıvamda gözle görülür değişiklik sezip atık yağ içeriğindede değişiklik olursa analiz yaptırmalısınız. atık yağ ve solvent geri dönşüm tesisinde çalışan meslektaşınız olarak size yardımcı olmak isterim
Atık yağ analizi
MADDE 15 – (1) Kullanılan yağ türünde değişiklik yapılmaması durumunda atık yağ kategori analizleri atık
üreticisi tarafından bir kez yaptırılarak EK-2’de yer alan Atık Yağ Beyan Formuyla Bakanlığa beyanda bulunulur.
Atık yağ kategori analizleri yetkilendirilmiş kuruluşlar, işleme veya bertaraf tesisleri tarafından yaptırılmış olan atık
yağ üreticileri, tekrar bir analiz yaptırmaya gerek olmadan bu analizleri kullanabilir. Atık yağ kategorisini etkileyecek
koşulların oluşması durumunda atık yağ analizi yenilenerek Bakanlığa bilgi verilmesi zorunludur.

Atık motor yağlarının toplanması aşamasında motor yağı üreticileri veya bunların yetkilendirilmiş
kuruluşlarınca kategori analizleri aylık olarak yaptırılarak Ulusal Atık Taşıma Formlarıyla birlikte Bakanlığa
gönderilir.
15. ıncı maddenın önemli yerlerini buraya aldım.