• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yağ beyanı gerekenler

Nuri Ünal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gölpazarı Belediyesi
Arkadaşlar atık yağ beyanı yapıcam firmanın 2012 yılı aldığı yağların markalarını miktarlarını topladım gönderimini yaptığım atık yağlarında miktarını belirledim 2011 yılında yapılmışta atık yağ analizim var ve 2. kategoride bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğim hakkında yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler.

yasemin hanım bişey daha sorcam tehlikeli atık beyanı için atık yağ beyan formunu tehlikeli atığı olmayan tesisler doldurmak zorunda mı? tehlikeli atık olmayan tesisler için çevre bilgi sisteminden boş beyan yapmamız yeterli mi? teşekkürler.

@Meryem Ötün

Meryem hanım atık yağ var mı anlamadım,
1.sadece atık yağınız var ise teh atık beyan sistemine bunu beyan edeceksiniz.
2 . tesiste tehlikeli atık yoksa (atık yağ yoksa) boş beyan edeceksiniz
iyi çalışmlar.

İl çevreye şubat ayı sonunda elden verdiğimiz beyanlar için soruyorum
atık yağ çıkışı yoksa tesisten atık yağ çıkışımız yoktur diye beyan vermemiz gerekli midir?

hayır atık yağ yok atık yağ çıkışı varsa şubat sonuna kadar ek-2 yi elden il çevreye verirken atık yağ çıkışı yoksa da vermelisiniz dediler bundan emin olmak istiyorum. yani atık yağ çıkışı olmamışsa atık yağ analizi de yoktur nasıl ek-2 yi doldurabilirimki boş sayfa mı vericem

Atık yağ beyanını kağıt üzerinde hazırladım ancak, online.cevre adresinde de atık yağ bildirimini yapmam gerekiyor mu? yoksa sadece evrak olarak il çevre md. lüğüne ulaştırmam yeterli mi?

@CMNet Okuru
Atık yağlar, tehlikeli kapsamda olup atık beyanında sisteme giriş yapılması gerekiyor. Ayrı olarak atık yağ beyan formunu doldurarak analiz sonuçları da var ise eklerine koyarak bağlı olduğunuz İl Çevre' ye teslim etmeniz gerekiyor.

@Cansu Bağ
Teşekkür ederim Cansu Hanım, onu biliyorum ama acaba mart ayı sonuna kadar tehlikeli atıklar ile beraber mi yapılabilir mi yoksa şubat sonuna kadar kısmi olarak sisteme sadece yağ girişi yapılmalı mı? Asıl sormak istediğim buydu ancak tam soramadım galiba :)

@CMNet Okuru
Atık Yağ beyan formunu şubat sonuna kadar,
Atık beyanında giriş yaptığınız atık yağlar dahil UATF ile çıkışı olan bütün atıklarınızı da mart sonuna kadar bildirmeniz gerekiyor Ahmet Bey =))

Arkadaşlar, Atık yağ geri kazanım tesisleri Atık yağ beyanı yaparmı yaparsa nasıl yapar, yani proses sonucu geri kazanılamayan yağ var, ama formda Tesiste kullanılan yağların türleri, ticari isimleri ve miktarları denen yere ne yazıcak? ya da sadece proseste işlenen yağ için değilde atıyorum kendi prosesinde var olan makinelerden kaynaklı yağın mı beyanını yapar vs vs kafam çok karıştı :kötü:

İyi günler, atıkyağ beyan formlarından birini bugun çevre müdürlüğüne vermeyi unutmusum. Acaba bir gun gecikmeli versem bir cezası olur mu?

@funda t. kurt
Atık yağınız tesis dışında bertarafa gönderiliyorsa atık yağı oluşan normal tesisler gibi Ek-2 formunun doldurulması, 2012 yılı içinde satın alınan yağ miktarlarını da kullanım miktarları olarak girmeniz gerekmektedir.
Atık yağ geri kazanım tesisi olarak da Ek-3 formunun doldurulması gerekmektedir. Son gün bugündü. Yetiştirebildiniz mi?