Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yağ piyasası

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Kenan Atalar tarafından paylaşıldı.

 1. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

  arkadaşlar atık hidrolik yağın, siyah renkli alım fiyatı nedir şuan ? (1. kategori)
   
 2. cguzel

  cguzel CMNet Üyesi

  Şuan için net birşey söyleyemiyorum ama
  1. Kategori 13 02 08 Diğer Motor, Şanzıman ve diğer yağlama yağları için 2014 yılında 1000 TL/ton , 2015 yılı için de 800 TL/ton den anlaşma imzalamıştım, 2015 yılında daha yüksek fiyat veren firmalar da vardı.
   
  Kenan Atalar bunu beğendi.
 3. Kenan Atalar

  Kenan Atalar CMNet Üyesi

 4. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  motor yağı 950 tl / ton
  1250 tl /ton şanzıman yağı.
  güncel rakamlar.
   
  Kenan Atalar bunu beğendi.
 5. mcelebi

  mcelebi CMNet Üyesi

  13 01 13* kodlu Hidrolik yağı (Hidrolik kaldırıcılar ve sistemler, inşaat makinaları), amortisör yağları fiyatları nedir?
   
 6. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  1250 tl / ton.Siyah yağlarda fiyat pek değişmez de sarı yağlarda (hidrolik. şanzıman) temizliğine göre fiyat dahada yükselebilir.
   
 7. gzdcar

  gzdcar CMNet Üyesi

  Firmalar hidrolik yağda analiz istiyor analiz sonucuna göre yağın kullanım durumuna göre fiyat veriyor sanırım litre başına 70-80 krş verdikleri ya da üzerine 40 kuruş aldıkları da oluyormuş bu firmalar Ankara'da Ankara içi ise nakliye ücreti de çok olmuyormuş.

  Bence firmaları arayabilirsiniz kesin bilgi için

  Engin Geri Kazanım ve Ardam Diye iki firma ismi verebilirim..
   
  mcelebi bunu beğendi.
 8. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Bahsettiğiniz atık yağları PETDER'e ücretsiz olarak vermek gerekmiyor mu? Bildiğim kadarıyla tek yetkilendirilmiş kuruluş. Hatta ilk seferinde miktar az diye Engin geri kazanıma vermiştik ücretsiz, sonrasında kendileri alamayacaklarını ve petdere vermemiz gerektiğini söylediler.

  Bu işin piyasası mı varmış yani?
   
 9. mcelebi

  mcelebi CMNet Üyesi

  Ücretsiz vermeyin beyler bayanlar alıp ya mazot, biyo-dizel veya 2. kalite yağ yapılıyor
   
 10. cguzel

  cguzel CMNet Üyesi

  Evet normalde PETDER' e verilmesi gerekiyor ancak lisanslı firmalar para ile aldıkları için daha çok tercih ediliyor. Atıkyağ oluşumuna göre yılda 1 defa PETDER' e vermen yeterli oluyor geriye kalanı satılabiliyor piyasada
   
 11. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  o işin çakallığı da 13 01 13 kodu işte arkadaşlar. elinizde hangi yağ olursa olsun 13 01 13 kodu ile çıkış yaparsanız satabilirsiniz. :)
  çünkü 13 01 13 dışında petder e verilmek zorunda.
   
 12. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  peki yıllık beyanlarda hacı sizin dünya kadar jeneratörünüz kompresörünüz var nerde bu 13 02 08 demiyorlar mı yani?
   
 13. mcelebi

  mcelebi CMNet Üyesi

  Ülkede ne iyi denetleniyor ki bunu denetlesinler Gizem Hanım :/
   
 14. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Valla bize gelince baya iyi denetliyorlar nedense. O yüzden doğrusu neyse onu yapmak zorundayım. Ama dediğim gibi bana da böyle olması gerektiğini yağları ücretsiz olarak verdiğim Engin Geri Kazanım söyledi. Adamlar bedava yağı gelip almaya üşenmiş olamazlar diye düşünüyorum. Ne bileyim.
   
 15. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  demek ki sizin yağlar baya kalitesiz çıkıyormuş :)
  ayrıca ülkemizde açık bulmak isteyelim yeter ki, hele konu para olunca en basiti o
   
 16. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Yağlarımız 1. kategori hatta bunlar tekrar kullanılır diyenler bile oluyor. 6 ayda 1 yeniliyoruz. Daha temiz yağ veren yoktur heralde. İş veren tabi işin parasına bakar da çevre mühendisi olarak biz de doğrusunu yapmazsak kim yapacak?
   
 17. TAÇ

  TAÇ CMNet Üyesi

  eğer işvereni yağ işini biliyor ise yazdığım o rakamlar ortadayken sattırmayıp petdere verdiririm diyebilen meslektaşım varsa ellerinden öpüyorum.

  Şunu da eklemek isterim, 13 01 13 kodu bakanlığın belirlediği uatf ile çıkış yapılan kodlardan biri sonuçta yani mesleğe aykırı bir durum söz konusu değil, sattığın yağ da ya mazot olacak ya yeniden kullanılacak vs.
   
 18. DEMET AKMAN

  DEMET AKMAN CMNet Üyesi

  arkadaşlar ;
  jeneratörlerden motor yağı çıkar, kompresörlerden hidrolik yağ çıkar , yani jeneratörü olan petder e çıkacak, ama hidrolik atık yağı çıkan 130113 ile madeni atık yağ alıcılarına satabilir. Ben hiç bir denetimimde "senin jeneratörün var, öyleyse motor yağın petder e çıkman lazım" diyen denetimci duymadım. O denetimciler de baya iyimiş, kafa açarlar onlar , sahip çıkmak lazım :))))
   
 19. Gizem Sunar

  Gizem Sunar CMNet Üyesi

  Peki bu yağlarını satan arkadaşlara samimiyetle sormak istiyorum, endüstriyel atık yönetim planınızda bu kodu ve atığı verdiğiniz firmayı da yazıyor musunuz? O kafa açan denetimciler endüstriyel atık yönetim planının virgülüne kadar kontrol ediyorlar da onay vermeden önce.
   
 20. mcelebi

  mcelebi CMNet Üyesi

  Yönetmelikleri inceleyip gerekirse almalarını dayattırmak lazım çünkü her yerde bildiğim para ile satılıyor hanımefendi
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...