Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Atık yağ üretimini en az düzeye indirecek gerekli tedbirler neler olabilir?

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Ş.AKGÜL tarafından paylaşıldı.

 1. Ş.AKGÜL

  Ş.AKGÜL CMNet Üyesi

  Arkadaşalar ATIK YAĞLARIN KONTROLÜ YÖNETMELİĞi' nde
  Atık yağ üreticisinin yükümlülükleri
  MADDE 9 –
  (1) Atık yağ üreticileri,
  a) Atık yağ üretimini en az düzeye indirecek şekilde gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür ifadesi geçmekte peki bu tedbirler ne olabilir benim düşüncemm kullanılan yağ cinsini uzun ömürlü olacak şekilde seçmek peki başka ne olabilir ?
   
  AYÇA SARI bunu beğendi.
 2. Emrah Çakılkaya

  Emrah Çakılkaya CMNet Üyesi

  Şiyar Bey .Atık yağınız atıksuyunuzun içinemi karışıyor?
   
 3. m_bagatirlar

  m_bagatirlar CMNet Üyesi

  yağın tekrar kullanımı olabilir
   
 4. Ş.AKGÜL

  Ş.AKGÜL CMNet Üyesi

  emrah bey hayır atık yağım atıksu içerisine karışmıyor sadec yönetmelikte böyle bir şey yazıor bende merak ettim azaltımı hakkında neler yapabiliriz diye?
   
 5. Erol DALKILINÇ

  Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

  Mrb, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkili kuruluşu PETDER ile ilgili firmalarımıza OSB müdürlüğü tarafından yazı gelmektedir. Bu yazıda Araç bakımından oluşan atık motor, şanzıman ve yağlama yağlarının PETDER e verilmesi gerektiği, ancak firmalar Araç bakımlarını yetkili servislerde yaptırdığı için, atık yağlarıda yetkili servislerde kalmaktadır. Bununla ilgili müdürlükle görüştüğümde yetkili servislerle yapılan bir protokol yapmamızı istedi.(Atık yağın bakımı yapan servis tarafından, bertarafa gönderildiğine dair) Bunun la ilgili bir sözleşmesi olan var mı? yardımcı olabilir mi?
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...