• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık yağların toplanması, taşınması ve geçici depolanması

Uğur Firez

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Agf Danışmanlık Mühendislik Ltd. Şti
Merhaba arkadaşlar,

Bu sektörde çalışan arkadaşlardan bir ricam olacak. Sektörün işleyişiyle ilgili yorumlarınızı ve tecrübelerinizi benimle paylaşır mısınız?

@Yasemin Aslantürk

Onu okudum ama ben sektörün işleyişi açısından bilgi istiyorum tamamen manevi yani anlıyacağınız :)

Öncelikle firmaların ellerinde bulunan atık yağlarına kategori analizi yaptırmaları gerekiyor. Kategori sonucunda 1.kategorinin tamamı ve 2.kategorinin bir kısmı geri kazanılabilir nitelikte yağ olarak geri kazanım tesislerine gönderilmesi gerekiyor. 3.kategori yağlar ise bertarafa gönderiliyor. manevi kısmına gelinecek olursa bana göre insanların atıklarını geri kazanıma gönderirken bir bedel talep etmemesi gerekirken maalesef bizim ülkemizde bu konuda da yağın karakteristiğine göre bedel talep ediliyor atık üreticisi firmalar tarafından. piyasada bu konuda sabit bir fiyat yok zaten olmaz da ve fakat gerçekten alınan yağı geri kazanımını yapan firmalar yüksek rakamlar istese de veremiyor netice de ekonomik bir kuruluş olduğundan umarım yardımcı olmuşumdur.

Teşekkür ederim didem hanim atik yag toplama ile ilgili bir araştırma yapiyorum yazdıklarınız işime yarayacak :-)