• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

Arkadaşlar benzin istasyonları için atık yönetim planı hazırlayan var mı ?

Boş olan ektedir.

Ekli dosyalar

• Endüstriyel Atık Yönetim Planı.doc
    80.5 KB · Görüntüleme: 281
Herkese Merhaba,

Merkezi istanbulda olan çalıştığım şirketin İstanbul dışında 4 farklı ilde tesisi bulunmakta. İstanbulda ise merkeze bağlı birden fazla işletme var. (örn: İstanbuldaki merkeze ait farklı sicil numaralarıyla faaliyet gösteren 10 tane tesis var. Bu tesislerden sadece 3 tanesinden tehlikeli atık çıkmakta. Diğerlerinden tehlikesiz ve inert atıklar çıkmakta.) İstanbul için EAYP hazırlarken herbir tesis için ayrı mı hazırlamalıyım? Yoksa bir tane hazırlayıp diğer tesisleride o bitanenin içinemi dahil etmeliyim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba
2013-2014-2015 yıllarını içeren atık yönetim planım onaylandı şimdi 2016,2017,2018 için hazırlamam gerekiyor. Atık yönetim planın daki ekler illere göre değişiyormu?. Bazı arkadaşların önerdikleri atık yönetim formlarının eklerini inceledim, bizim ilinkinden farklı.
Önceden tüm tesislerin atık yönetim planını yapıyorduk sadece tehlikeli atıkları olanları il müdürlüğü onayına sunuyorduk. Tehlikeli atıkları olmayanlarınkini de mi sunacağız.
UATF formları teslim edilecek deniyor bu durumda 2013,2014,2015'in UATF formlarını da eklemem mi gerekecek.
Teşekkürler

Merhaba
İl müdürlükleri tehlikeli atıkyönetim planını onaylamak için geldiklerinde nelere dikkat ediyorlar. Teşekkürler

@bkurtay tehlikeli atık planını onaylamak için tehlikeli atık sahanın düzenine bakıyorlar. absorban malzeme, yağ çözücü bize sormuşlardı. tehlikeli atık kodlarının altına o malzeme için yer ayrılmasına dikkat ettiler. birde bu atıkları kimlere vereceksiniz sözleşme var mı? tabelalara dikkat ettiler bu şekilde. tehlikeli olmayan atık için onu il müdürlüğünüze danışın isterseniz. tehlikeli olmayan atık için hazırlanıyor mu plan:) kimse istemedi benden bu yüzden bilmiyorum. hatta öğrendiğinizde paylaşırsanız sevınırız. bende bilgi edinmeye çalışacağım.

Merhabalar,
İl müdürlüğünde çalışan biri olarak şunu söylemeliyim biz mesela tehlikeli atık içermese de ayp sunulmasını istiyoruz. çünkü eskiden ayp sadece tehlikeli atıkları içerirken artık tehlikeli ve tehlikesiz atıklar için atık yönetim planı diye geçer. bir de mesela ben 2015 için ayp sunacaksam bakanlığın 2014-2015-2016 olarak sunmalısınız. atık alanının taşıması gereken şartları zaten biliyorsunuzdur onlara dikkat etmek ve ara depolama ünitelerini oluşturmak onaylanmasını sağlar.

Atık yönetim planımız 2013-2014-2015 şeklinde onaylanmıştı. Şimdi ben başvurumu yeni yıla girmeden yaparsam 2015 geçmiş yıl, 2016-2017-2018 tahmini yıllar şeklinde mi yapmalıyım? Ya da bu başvuruyu 2016 nın ilk haftasında yapsam olur mu?
Saçma bi soru olduysa da kusura bakmayın bu ara kafam durmuş gibi hissediyorum. :/

Atık Yönetim Planının eklerinden bir tanesi de geçmiş yıla ait Atık Beyan Formunun bir suretidir.2015 yılını geçmiş olarak alırsanız bu formu veremezsiniz henüz beyanlar yapılmadı.

@Onur Köseoğlu
Diyelim ki sizin dediğinz gibi 2014 ü geçmiş yıl aldım bu durumda ben 2013 ün Atık Beyan formunu da sunmamış oldum .Çünkü bir önceki planım 2012 geçmiş yıl , 2013-2014-2015 gelecek yıllardı ??

Arkadaşlar merhaba benim de bir sorum olacak 2015 2015 2016 olarak hazırlanan ve İl Çevreye sunulan atık yönetim planı eksiklik aldı, plan henüz bazı sebeplerden dolayı revize edemedim tekrar İl Çevre'ye sunulması 2016 yılına kalacak bu durumda 2015 yılında onaylanmış bir eayp olmayacak bunun bir idari cezası var mıdır?

@MERVEALTİNTAS dilekçelerinle 2015 yılında zaten bvir çalışma yaptıgını gösteriyorsun. dilekçelerin sayı numaralarını sakla. bir sorun olursa o tarıhlerde tarafınıza onaylanması için gönderildi dersin.

Merhabalar atık yönetim planı en son haliyle hangi formattadır arkadaşlar yardımcı olup bir örnek atabilirmisiniz?