• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Atık Yönetim Planı (Güncel)

@L.Nergiz

Format içeriğinde A.Y.G.E.İ.Y değiştiği için yeni haliyle bu sene güncellemekte fayda var diye düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• upload_2016-3-8_16-35-21.png
    upload_2016-3-8_16-35-21.png
    7 KB · Görüntüleme: 327
merhaba arkadaşlar ben atık yönetim planı oluşturmuştum tesisim için fakat kafam karıştı açıkçası:) planın başında
Endüstriyel Atık Üreten Her Sanayi Tesisi Tarafından
Hazırlanması Gerekmektedir. bu şekilde bir ibare vardır. Biz toplama ayırma geri kazanım ve tehlikesiz atık belgesine sahibiz. plan hazırlamam gerekiyor mu?

Merhabalar Evrem Yeşil;
Plan hazırlamanız gerekiyor, Çünkü sizde de gerek geri kazanım lisansınız gerekse toplama ayırma lisansınız kapsamında tesisinize kabul etmiş olduğunuz atıkların içinden kapsamınız dışında çıkan veya çıkabilecek atıklar olacaktır. Ayrıca işletme ve/veya idare binanızda yazıcı kartuş ve tonerleri, piller floresan lambalar tarzında atıklar oluşacaktır. (Belki kapsamı dar olacaktır ama hazırlayıp sunmanız gerekir.) İyi Çalışmalar

@arikanhasan
Mrblar...2016 da da bu format mı kullanılıyor
Şimdiki ÇED sayfasında bakıyorum,Atık yön esas ilişkn yön yazıyor...yani güncel değil...sizin 2015 te paylaştığınız format daha güncel görünüyor...Aklım karıştı :)

herkese merhaba,

Atık planını kaç yılda bir göndermek gerek? Atık yönetimi yönetmeliğinde bununla ilgili bir bilgi bulamadım? yoksa sadece bir kere plan vermemiz yeterli mi?

Cvblar için şimdiden teşekkürler.

@m_mpeath
Merhaba endüstriyel atık yönetim planından bahsediyorsunuz önceden 3 sene geçerliliği vardı ama her sene yenilemek gerekiyor artık.

@GüldenASLAN
Murat ustadimin dediği gibi bazi il cevre müdürlükleri her sene bazilari 3 senede bir istiyor ama geneline bakarsak herkes bence her sene yenilenmesini isteyecek gibi.

3 yıllık plan hazırlanıyor; geçmiş yıl, beyan yılı, gelecek yıl. Bu demek değil ki 3 yıl geçerlidir. Beyan yılında onay veriliyor ve 1 yıl geçerliliği oluyor. Her türlü her yıl yenilenmesi gerekmektedir.

Ambalaj atığı toplama ve ayırma tesisinde çalışıp Atık Yönetim Planı hazırlayan arkadaşlardan bir örnek almam mümkün mü acaba ?
İlk defa yapacağım ve nasıl olması gerektiğine dair en ufak bir fikrim bile yok :( yardımcı olursanız çok sevinirim.